Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи потрібно подавати квартальну фінансову звітність?

Підприємство з 2020 року подає річну декларацію з податку на прибуток. Чи потрібно подавати квартальну фінансову звітність до податкової, якщо органи статистики не вимагають її подання?

Згідно з п. 1 Розділу ІІ НП(С)БО 1, фінансова звітність складається з балансу (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід), звіту про рух грошових коштівзвіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності.

Баланс підприємства складається на кінець останнього дня звітного періоду.

Підприємства, які складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за НП(С)БО, складають проміжну фінансову звітність, яка охоплює відповідний період (І квартал, перше півріччя, дев’ять місяців), наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Разом з цим, п. 2 Порядку №419 передбачено, що фінансова звітність подається органам, до сфери управління яких належать підприємства, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, а також згідно із законодавством - іншим органам та користувачам, зокрема органам державної статистики.

Тобто звітний період та форма фінансової звітності визначається незалежно від звітного періоду з податку на прибуток. Річну фінансову звітність наразі складають і подають лише мікропідприємства. Малі підприємства складають і подають (за потребою) квартальну фінансову звітність до органів статистики, при цьому, якщо з податку на прибуток застосовується річний звітний період, то до податкових органів подавати квартальну фінзвітність  не потрібно. Тобто до органів ДПС фінансова звітність подається лише у складі декларації з податку на прибуток (в даному випадку - за річний період). Квартальна фінзвітність подається лише за вимогою до органів статистики або іншим її користувачам.

Але зауважимо, що незважаючи на те, що платник податку звітує з податку на прибуток за річною формою, курсові різниці слід розраховувати щоквартально – на дату складання проміжної фінзвітності (без подання її до органу ДПС). Зокрема, про це ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податок на прибуток , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі