• Посилання скопійовано

Один засновник - підприємство не працює: Звіт з ЄСВ та ф. №1-ОПП

Підприємство не працює. Директор (засновник) та головний бухгалтер звільнилися, звітність підписує засновник (колишній директор) як підписант. Як здавати Звіт з ЄСВ і форми №1-ОПП?

Якщо підприємство не веде діяльність, а останні працівники директор (засновник) та головний бухгалтер звільнилися, тоді засновнику (який був директором) потрібно залишити за собою право виконувати функції директора на безоплатній основі відповідно ч. 2 ст. 65 та ч. 4 ст. 128 ГКУ. Для цього підприємству слід мати протокол засновників щодо такого рішення та внести зміни до Державного реєстратора. Дана позиція підтверджується листом Мінсоцполітики від 07.02.2012 р. №113/13/84-12.

Форма участі власника в управлінні підприємством у випадку, якщо власник здійснює управління підприємством без укладення трудового договору (у тому числі на період часу, коли підприємство не здійснює господарську діяльність), і спосіб винагороди власнику за таку діяльність можуть бути визначені в установчих документах.

Отже, засновнику при виконанні умов, описаних вище, зарплата не нараховується. А п. 11 розділу ІІ Порядку № 435 передбачено, що якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄСВ не подають.

ДФС у Запорізькій області роз’яснює, що податковий агент може не подавати податковий розрахунок за формою №1ДФ при дотриманні таких обов’язкових умов:

  • не здійснювалось нарахування доходів платнику податку;
  • не здійснювались виплати будь-яких доходів протягом звітного періоду;
  • не перераховувався ПДФО та військовий збір.

Отже, і форма №1ДФ в даному випадку не подається.

Щодо форми №1-ОПП зазначимо таке: пунктом 9.3 розд. IX Порядку №1588 визначено, що платники податків - юридичні особи та відокремлені підрозділи юросіб зобов’язані подати відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або подат-кового обліку юрособи, відокремлених підрозділів юрособи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».

У ситуації, що розглядається,  засновник він же бувший директор як був, так і залишається підписантом, тобто осаба не змінилася, змінився лише його статус, він звільнився з посади директора та не є найманим працівником. Тому подавати зміни про керівник Держреєстраторові не потрібно, як і не потрібно змінювати електронні ключі.

А от щодо головного бухгалтера, тут ситуація інша. Тут необхідно подавати відомості щодо зміни особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку в 10-денний строк з дня зміни в облікових даних платника податків, шляхом подання заяви за формою № 1-ОПП.

При подані заяви за формою №1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються розділи 1, 2, 4 та 10 заяви за формою № 1-ОПП, при цьому інформація про засновників не подається. Відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юросіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін), якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених пп. 183.7 ПКУ, та задоволена контролюючим органом. У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи.

Внесення змін до формм №1-ОПП про особу відповідальну за ведення бухгалтерського обліку дасть можливість засновнику підписувати електронну звітність шляхом накладання ЕЦП першого підпису у рядку керівника, а у другому - накладається ЕЦП, який є анало-гом печатки підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202429
  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024786
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024132
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202484
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202476