• Посилання скопійовано

Оренда майна у формі №20-ОПП

Юридична особа надає частину приміщення в оренду ФОПу. Чи можна вартість комунальних послуг включити до орендної плати? Як заповнювати графу 9 форми №20-ОПП у разі надання майна в оренду та отримання в оренду?

Відповідно до ст. 762 ЦКУ, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Особливості найму приміщення регламентовано ст. 793 – 797 ЦКУ. Зокрема, відповідно до ст. 797 ЦКУ плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

У статтях ЦКУ, що регламентують оренду приміщень у господарській діяльності (ст. 759 – 786, ст. 793 – 797), немає жодних натяків на порядок оплати комунальних послуг. І лише у ст. 815 глави 59 ЦКУ «Найм (оренда) житла» зазначено, що наймач зобов'язаний самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму.

З цього можна зробити висновок, що порядок оплати комунальних послуг встановлюється виключно договором між орендодавцем та наймачем. В тому числі в договорі можна встановити, що комунальні послуги буде сплачувати орендодавець самостійно за рахунок орендної плати, що сплачуєтсья наймачем. Розмір орендної плати повинен включати власне плату за користування приміщенням та покривати витрати орендодавця на сплату комунальних послуг. При цьому законом не вимагається, щоб наймач компенсував саме фактичну вартість комунальних послуг.

Наприклад, орендна плата в договорі встановлена в твердій сумі 1200 грн, з яких орендодавець сам буде сплачувати комунальні послуги. В договорі не потрібно деталізувати плату за користування майном та комунальні послуги, адже вартість комунальних послуг може бути кожного місяця різною – наприклад, 200 грн, 195 грн, 180 грн тощо. Відповідно, і прибуток від орендних операцій кожного місяця буде різним – 1000 грн, 1005 грн, 1020 грн тощо.

У формі №20-ОПП вказуються всі орендні операції – як надання майна в оренду, так і отримання в користування орендованого майна.

При наданні майна в оренду в графі 9 форми №20-ОПП зазначається «9» -  здається в оренду, а при отриманні майна в оренду – «8» - орендується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    Сьогодні 10:0113
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202454
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414