Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Реєстрація та подання звіту №10-ПІ у Фонд соціального захисту інвалідів

ФОП з найманими працівниками, середньооблікова чисельність - 26 чол. 22.09.2020р. надійшов про реєстрацію Фонді інвалідів з одночасним поданням звіту №10-ПІ за 2019 р. Чи правомірна вимога щодо звіту за 2019 р., адже лист прийшов 22.09.2020 р. тоді ФОП і подав заявку на реєстрацію. Чи можу він не подавати звіт за 2019 р., а подати за 2020 р.?

Відповідно до ст. 19 Закону про захист інвалідів і Порядку № 70, роботодавці, у яких кількість працівників за основним місцем становить 8 і більше, зобов’язані зареєструватися у відділенні Фонду за місцем державної реєстрації до 1 лютого, що настає за роком створення чи збільшення кількості працюючих.

Зауважимо, що новостворені роботодавці мають реєструватися в Фонді не одразу. А лише, коли кількість працівників за основним місцем роботи в них збільшилася до 8 і більше, вони реєструються до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Фонд у листі від 25.09.2013 р. № 1/6-296/09 роз’яснює, що роботодавець зобов'язаний зареєструватися у відділенні Фонду в період з 1 січня по 1 лютого поточного року, якщо у попередньому році кількість основних працюючих збільшилася до восьми і більше осіб. Тобто останнім днем для реєстрації є 31 січня. Проте за реєстрацію 1 лютого, а не 31 січня, наслідків не буде виникати. 

Таким чином, якщо у роботодавця середньооблікова чисельність працівників у кількості 26 чоловік становила до кінця 2019 р., то потрібно було самостійно зареєструватися у Фонді до 1 лютого 2020 р. та подати звіт, а якщо чисельність суттєво збільшилася з січня 2020 р., тоді реєструватися потрібно до 1 лютого 2021 р.

За несвоєчасну реєстрацію у Фонді інвалідів штрафу немає. Але без реєстрації у Фонді інвалідів не можна подати звіт. А за неподання звіту передбачений адмінштраф  від 10 до 20 НМДГ (170,00 грн. – 340,00 грн.). 

За невиконання нормативу працевлаштування інвалідів роботодавці мають щороку сплачувати Фонду інвалідів адміністративно-господарські санкції, зокрема, для роботодавців з працівниками від 16 осіб  - в розмірі середньої річної зарплати за кожне робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте ним.

Звіт за формою 10-ПІ подається (надсилається рекомендованим листом) роботодавцями, зареєстрованими в відділеннях Фонду за місцем їх реєстрації як юридичної особи або фізичної особи - підприємця (п. 2 Порядку № 70) щорічно до 01 березня року, наступного за звітним.

Датою надходження звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю вважається дата подання роботодавцем звіту до відділення Фонду, а у разі надсилання його поштою - дата на поштовому штемпелі.

Тож, якщо роботодавцем було пропущено строк реєстрації, то після повідомлення від Фонду та проведеної реєстрації потрібно подати звіт за формою 10-ПІ за 2019 р., та сплатити штраф за несвоєчасне його подання. А якщо при такій середньообліковій кількості штатних працівників не виконаний норматив працевлаштування інвалідів доведеться сплатити адміністративно-господарські санкції.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Інваліди , Реєстрація , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі