Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Фірма призупиняє діяльність, а директор звільняється: що зі звітами?

Фірма призупиняє діяльність до 1 липня 2021 року (є рішення власника). Директор звільняється в останній день липня 2020 р. Чи можна подати Звіт з ЄСВ за липень та форму №1ДФ за ІІІ квартал за підписом директора в останній його робочий день?

У зазначеній ситуації звільняється лише директор, а саме підприємство не ліквідується, а лише призупиняє тимчасово свою діяльність на певний період. Директор при цьому є найманим працівником, який може звільнитися в будь-який момент, а фірма існуватиме й надалі. 

Нагадаємо, що роботодавці, які використовують працю найманих працівників на умовах трудового договору (контракту) зобов’язані формувати та подавати Звіт з ЄСВ протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду (п. 1 розділу ІІІ Порядку №435). А форма №1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (п.2.1 розділу ІІ Порядку №4).

Крім того, виникне нестикування, при поданні таблиці 5 Звіту з ЄСВ та форми №1ДФ при відображенні інформації про звільнення директора, оскільки виникає проблема з їх підписанням, тобто підпис директора у цих звітах як керівника буде нелегітимним, адже трудові відносини буде припинено.

Таким чином, директор не має права підписувати звітність в останній робочий день, таке право переходить до власника фірми.

На час подання звітів власник може просто бути виконавцем функцій директора, що дасть, своєю чергою, можливість оптимізувати витрати свого бізнесу. Адже, в такий спосіб, керування підприємством не потребує себе працевлаштовувати, сплачувати собі заробітну плату та здійснювати відрахування до бюджета ПДФО, ЄСВ та ВЗ. Відповідно, не потрібно подавати і звітність до органів доходів та зборів, оскільки заробітна плата не нараховуватиметься. 

Аналогічна думка зазначена у листі ДФС від 23.06.2018 р. № 2804/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Для цього виконання функцій директора відображається у статуті підприємства, де зазначається порядок управління підприємством власником (без оформлення із ним трудових відносин). Таке право власника оформляється рішенням загальних зборів (рішенням засновника), в якому слід передбачити пункт, що дозволяє виконувати управління підприємством одному з його учасників (покладає на себе управлінські функції підприємством).

Слід розуміти, що юридично власник виконує не обов’язки директора підприємства, а лише покладені на нього певні управлінські функції. І це головна його відмінність від директора — найманого працівника.

Власник при виконанні обов’язків директора відповідно до норм законодавства:

  • може здійснювати свої права на управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи на основі статуту або інших установчих документів (ч. 2 ст. 65 та ч. 4 ст. 128 ГКУ);
  • вести бухгалтерський облік, а отже, підписувати фінансову, податкову та іншу звітність  (ч. 3 та ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік);
  • особисто  підписувати податкову декларацію (пп. 48.5.1 ПКУ).

Із вищезазначеного випливає, що власник поклавши на себе відповідним чином оформлені обов’язки, може підписувати будь-які документи, в т.ч. податкову, фінансову та іншу звітність, та інші документи.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , Звітність

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі