Порядок подання УР
У заголовній частині уточнюючої декларації у полі «уточнююча» ставиться позначка «х», а в полі 3 вказуєте звітний період, за який виправляється помилки.
У такій декларації платник податку зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період (зокрема, показник суми податку за попередній період) та визначає:
- податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розділі V декларації (рядки 08 – 14);
- суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15 – 20).
Зокрема Розділ VІ декларації заповнюється наступним чином:
- рядок 15 – «помилкове» значення рядка 14;
- рядок 16 – правильне значення рядка 14;
- рядок 17 – сума збільшення ПЗ з ЕП;
- рядок 19 – добуток рядка 17 на 3%;
Сплата податку та штрафу
Недоплату з ЄП, штраф (і за потреби пеню) необхідно сплачувати до подання уточнюючої декларації на ті самі реквізити, що і єдиний податок.
При цьому, з кодом 140 здійснюються платежі з надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску.
Згідно з пп. 14.1.175 ПКУ, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Недоїмка – це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Тобто із кодом 140 сплачується сума податкового боргу (недоїмки) з єдиного внеску (ЄСВ).
В зазначеному ж випадку мова йде про доплату єдиного податку. Як сума недоплати так і сума штрафу повинні сплачуватись з кодом 101 «Сплата суми податків і зборів/єдиного внеску».
Водночас податківці у «ЗІР» (підкатегорія 102.22) зазначаються, що у разі допущення помилки у коді виду сплати, але код бюджетної класифікації та розрахунковий рахунок зазначені вірно, то такий документ на переказ органом ДПС приймається до виконання і вважається, що такий платник сплачує грошове зобов’язання.
Отже, в описаній у запитанні ситуації, платник податку правильно здійснив уточнення показників Декларації з єдиного податку. При цьому, допущення помилки лише у коді виду нарахувань не призводить до неправильного рознесення цього платежу податківцями. Тому вважаємо, що платнику податків в цій ситуації слід звернутись до центру обслуговування платників податку для визначення підстав невідображення в електронному кабінеті донарахованих показників за уточнюючою декларацією (можливо затримка відображення відповідних показників уточнюючої Декларації).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити