Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Виправлення помилки в Декларації платника єдиного податку

Платник єдиного податку завищив суму значення сплаченого податку попереднього періоду. Було проведено доплату податку і штраф (3%) з кодом 140 та подано уточнюючу Декларацію, в якій зазначено правильні показники і розраховано суму штрафу. Однак в електронному кабінеті сплачена суму відображається як переплата. Які дії платника податку?

Порядок подання УР

У заголовній частині уточнюючої декларації у полі «уточнююча» ставиться позначка «х», а в полі 3 вказуєте звітний період, за який виправляється помилки.
У такій декларації платник податку зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період (зокрема, показник суми податку за попередній період) та визначає:

  • податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розділі V декларації (рядки 08 – 14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15 – 20).

Зокрема Розділ VІ декларації заповнюється наступним чином:

  • рядок 15 – «помилкове» значення рядка 14;
  • рядок 16 – правильне значення рядка 14;
  • рядок 17 – сума збільшення ПЗ з ЕП;
  • рядок 19 – добуток рядка 17 на 3%;

 

Сплата податку та штрафу

Недоплату з ЄП, штраф (і за потреби пеню) необхідно сплачувати до подання уточнюючої декларації на ті самі реквізити, що і єдиний податок.

При цьому, з кодом 140 здійснюються платежі з надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску.

Згідно з пп. 14.1.175 ПКУ, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Недоїмка – це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Тобто із кодом 140 сплачується сума податкового боргу (недоїмки) з єдиного внеску (ЄСВ).

В зазначеному ж випадку мова йде про доплату єдиного податку. Як сума недоплати так і сума штрафу повинні сплачуватись з кодом 101 «Сплата суми податків і зборів/єдиного внеску».

Водночас податківці у «ЗІР» (підкатегорія 102.22) зазначаються, що у разі допущення помилки у коді виду сплати, але код бюджетної класифікації та розрахунковий рахунок зазначені вірно, то такий документ на переказ органом ДПС приймається до виконання і вважається, що такий платник сплачує грошове зобов’язання.

Отже, в описаній у запитанні ситуації, платник податку правильно здійснив уточнення показників Декларації з єдиного податку. При цьому, допущення помилки лише у коді виду нарахувань не призводить до неправильного рознесення цього платежу податківцями. Тому вважаємо, що платнику податків в цій ситуації слід звернутись до центру обслуговування платників податку для визначення підстав невідображення в електронному кабінеті донарахованих показників за уточнюючою декларацією (можливо затримка відображення відповідних показників уточнюючої Декларації).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний податок , Звітність , Податкова звітність , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі