Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Звітність з ТЦО між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні

Які звіти потрібно складати та подавати пов'язаним особам при здійсненні госпоперацій, які здійснюються між нерезидентом (Росія) та його постійним представником в Україні (такі операції не перевищують 10 млн грн за рік)? Загальний обсяг доходу представництва в Україні 21 млн грн

Відповідно до пп. 39.2.1.1 ПКУ контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Згідно з пп. 39.2.1.4 ПКУ госпоперацією для цілей трансфертного ціноутворення (ТЦО)  є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Відповідно до пп. 39.2.1.7 ПКУ госпоперації, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких госпооперацій, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік. При цьому межа обсягу доходу самого представництва з метою ТЦО не встановлена.

Якщо за умовами запитання обсяг операцій між нерезидентом (Росія) та його постійним представником в Україні не перевищує 10 млн грн за рік, то такі операції не є контрольованими з метою ТЦО. Відповідно, звітність з ТЦО за такими операціями не складається та не подається.

Так, відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді. Відповідно, якщо контрольовані операції не здійснювалися, то й звіт не подається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Нерезиденти

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +