Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Підприємство є вторинним водокористувачем: чи має воно подавати декларацію?

ТОВ - власник нежитлової будівлі (є договір з міськводоканалом на постачання води), у 2018 р. подавало декларацію з рентної плати за спеціальне використання води. Чи повинно воно було подавати цю декларацію та сплачувати податок? Якщо ні, то як це виправити? Яким документом повідомити ДФС, що підприємство не є платником цього податку?

Податківці в  «ЗІР» (підкатегорія 121.02) зауважують, що відповідно до п. 110 Закону № 1797 з 01.01.2018 р. до п. 255.1 ПКУ внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води, а саме: обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Згідно з ч. 2 та 3 ст. 42 ВКУ водокористувачі можуть бути первинними і вторинними. Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води. Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст. 48 ВКУ).

Підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є скасування податкового обов’язку у передбачений законодавством спосіб (пп. 37.3.4  ПКУ).

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2  ПКУ).     Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Мінфіну №719.

Водокористувачі самостійно обчислюють, зокрема, рентну плату за спеціальне використання води щокварталу наростаючим підсумком з початку року, у якому було здійснено таке використання (пп. 255.11.1 ПКУ). Розрахунок податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води здійснюється у Додатку 5 до декларації.

Таким чином, з 01.01.2018 р. вторинні водокористувачів не є платниками рентної плати за спеціальне використання води. Вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно з договором на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначають податкові зобов’язання за IV квартал 2017 року та подають декларації разом з Додатком (ами) 5 наростаючим підсумком з початку року за 2017 рік.

За наступні податкові періоди вторинні водокористувачі не подають декларації разом з Додатком(ами) 5. При цьому заяву про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до контролюючих органів не подається.

Отже, підприємство є вторинним водокористувачем, а тому з початку  2018 року  не є платником рентної плати за спецвикористання води. У випадку подання звітних  декларацій необхідно подати уточнюючі та зняти зайво нараховані зобов'язання. Як зазначено вище, заява про виключення з переліку платників та відсутність об'єкту оподаткування до ДПІ не подається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Рентна плата , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі