Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Річна звітність з ПДФО та ВЗ для підприємців: як складати?

Як складається річна звітність з ПДФО та ВЗ для підприємців?

За 2018 рік ФОП на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. №859 (далі — декларація).

ФОП на загальній системі, який не подавав заяву про припинення реєстрації у 2018 році, подає декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року) — пп. 49.18.5 ПКУ. У 2019 році цей строк припадає на суботу, 9 лютого 2019 р., тому відповідно до п. 49.20 ПКУ строк подання річної декларації переноситься на понеділок 11 лютого 2019 р. Отже, останній день подання декларації за 2018 рік — це 11.02.2019 р.

ФОП на загальній системі, стосовно якого протягом 2018 р. було проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням, повинен був подати декларацію протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Наприклад, якщо ФОП подав заяву про припинення 26 листопада 2018 р., його звітний період — з 1 січня 2018 р. по 30 листопада 2018 р., а подати таку декларацію він повинен був до 27 грудня 2018 р. включно (30 календарних днів з 27.11.2018 р. — з дня, коли його реєстрація мала би бути припинена).

Декларація подається до органу ДФС за місцем реєстрації. ФОП — платник податків, який зобов'язаний надавати річну декларацію, але на час подання проживає не за місцем реєстрації, а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за своєю податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Докладно складання цієї декларації для підприємців на загальній системі оподаткування ми розглядали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
ПДФО , Підприємці , Фінансова звітність , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі