Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Строки переходу на МСФЗ для великих підприємств

Підприємство відповідає критеріям великого підприємства за результатами 2017 та 2018 років, при цьому воно не є емітентом цінних паперів. З якої дати підприємство зобов’язане переходити на МСФЗ та коли воно повинно оприлюднювати фінзвітність?

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік великим вважається підприємство, яке відповідає щонайменше двом з трьох критеріїв:

  • балансова вартість активів — понад 20 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — понад 40 млн євро;
  • середня кількість працівників — більше 250 осіб.

Для перерахунку застосовується середньорічний курс НБУ. За 2017 рік він склав 30,0042 грн/євро, а за 2018 р. – 32,1491 грн/євро (див. тут).

З урахуванням внесених Законом змін до Закону про бухоблік МСФЗ для складання фінзвітності та консолідованої фінзвітності обов'язково застосовують підприємства, що становлять суспільний інтерес (до яких віднесено, зокрема, підприємства, які відповідно до Закону про бухоблік належать до великих підприємств).

Відповідно до змін до Закону про бух­облік (Закон від 05.10.2017 р. №2164-VIII) першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати МСФЗ, подають фінзвітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 р. (п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону про бухоблік), тобто для того, щоб фінзвітність за 2019 р. відповідала всім принципам і вимогам МСФЗ, обов’язковою умовою є наявність порівняльних даних за 2018 р.

Таким чином, датою переходу на МСФЗ для підприємств, які відповідно до вимог Закону вперше застосовуватимуть МСФЗ, буде 01.01.2018 р. У цьому випадку:

  • складається баланс станом на 01.01.2018 р. за вимогами П(С)БО;
  • для складання попередньої фінзвітності за МСФЗ за 2018 рік і першої фінзвітності та консолідованої фінзвітності за МСФЗ за 2019 рік застосовуються МСФЗ, які будуть чинні на 31.12.2019 р., з урахуванням винятків, визначених у МСФЗ 1;
  • у фінзвітності за звітні періоди 2018 року не наводиться порівняльна інформація за 2017 рік (крім балансу);
  • перша фінзвітність та консолідована фінзвітність, складена за МСФЗ за 2019 рік, має містити інформацію в балансі станом на 01.01.2018 р., 31.12.2018 р., 31.12.2019 р., та звіти про фінансові результати, звіти про рух грошових коштів, звіти про зміни у власному капіталі за 2018 і 2019 роки, відповідні примітки, у тому числі порівняльну інформацію.

Додатково з питань переходу на МСФЗ див. лист Мінфіну від 29.12.2017 р. №35210-06-5.

Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінзвітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

Щодо строків оприлюднення річної звітності ми писали тут>>

Зокрема, такий обов’язок виникає у великих підприємств лише з 1 січня 2019 року,  а отже,  опублікуванню підлягає звітність за 2019 рік – до 1 червня 2020 року. Проте Мінфін у листі від 07.12.2018 р. №35210-06-5/32299 рекомендує оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським висновком на веб-сторінці, починаючи з фінзвітності за 2018 рік.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
МСФЗ , Фінансова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі