Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи може мікропідприємство подавати звіти №1-м та №2-м?

Чи може мікропідприємство подавати фінзвітність за формою для малого (№1-м і 2-м), чи зобов'язана подавати тільки скорочену форму (№1-мс і 2-мс) з точки зору податкової та статистики? Чи може мікропідприємство подавати фінзвітність щоквартально, чи зобов'язана робити це тільки раз на рік?

Детально про можливість подання фінзвітності за формою іншою, ніж це передбачено для такого СГ, та про відповідальність у зв’язку із цим ми писали тут>>

Що стосується періодичності подання фінзвітності, то слід звернутися до оновленого Порядку №419. Згідно з абз. 13 п. 2 даного Порядку платники податку на прибуток у визначених законом випадках подають органам доходів і зборів у порядку, передбаченому ПКУ для подання податкової декларації, проміжну (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність.

А абзацом 15 п. 2 Порядку №419 сказано, що підприємства, яким відповідно до  Закону про бухоблік встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати (крім тих, які зобов’язані складати фінансову звітність за МСФЗ), та підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства, подають відповідним органам річну фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва.

Таким чином, якщо СГ є платником податку на прибуток, й у якого звітний період з податку на прибуток  - квартал, то воно має складати квартальну фінзвітність, якщо звітний період - рік, то лише річну фінзвітність. СГ, який є платником ЄП також має складати тільки річну фінзвітність.

Складання вищезазначеної звітності є обов’язковим в залежності від системи оподаткування СГ та звітного періоду податку на прибуток. Складання фінзвітності за інші періоди можливе за рішенням керівництва для прийняття управлінських рішень.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Калашян Катерина
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податок на прибуток , Фінансова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі