Детально про можливість подання фінзвітності за формою іншою, ніж це передбачено для такого СГ, та про відповідальність у зв’язку із цим ми писали тут>>
Що стосується періодичності подання фінзвітності, то слід звернутися до оновленого Порядку №419. Згідно з абз. 13 п. 2 даного Порядку платники податку на прибуток у визначених законом випадках подають органам доходів і зборів у порядку, передбаченому ПКУ для подання податкової декларації, проміжну (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність.
А абзацом 15 п. 2 Порядку №419 сказано, що підприємства, яким відповідно до Закону про бухоблік встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати (крім тих, які зобов’язані складати фінансову звітність за МСФЗ), та підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства, подають відповідним органам річну фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва.
Таким чином, якщо СГ є платником податку на прибуток, й у якого звітний період з податку на прибуток - квартал, то воно має складати квартальну фінзвітність, якщо звітний період - рік, то лише річну фінзвітність. СГ, який є платником ЄП також має складати тільки річну фінзвітність.
Складання вищезазначеної звітності є обов’язковим в залежності від системи оподаткування СГ та звітного періоду податку на прибуток. Складання фінзвітності за інші періоди можливе за рішенням керівництва для прийняття управлінських рішень.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись