Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Підприємство фактично не здійснює видобуток корисних копалин: чи звітувати йому за МСФЗ?

Підприємство в 2011 році отримало спеціальний дозвіл на користування надрами (видобуток вугілля марки антрацит). Втім фактично воно не видобуває вугілля у зв’язку із тим, що шахти знаходяться в зоні АТО, дія дозволу призупинена. Чи зобов’язане таке підприємство подавати фінзвітність, використовуючи МСФЗ?

Згідно із новою редакцією ч. 1 ст. 12-1 Закону про бухоблік фінзвітність та консолідовану фінзвітність за МСФЗ, починаючи із 2018 року в обов’язковому порядку мають складати, зокрема, підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення. Про це ми зазначали тут та тут>> 

Підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, це підприємства, які здійснюють діяльність (абз. 17 ст. 1 Закону про бухоблік): 

  • з геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;
  • та/або видобування корисних копалин загальнодержавного значення; 
  • та/або виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції щодо корисних копалин загальнодержавного значення;
  • та/або транспортування трубопроводами (у тому числі з метою транзиту) вуглеводнів та хімічних продуктів.

Мінфін і Держстат в спільному листі  від 14.03.2018 р. №35230-06-5/6959, №04.3-07/22-18 роз'яснили, до яких підприємств, які видобувають корисні копалини, відноситься вимога Закону про бухоблік щодо обов'язкового застосування МСФЗ. Зокрема, для роз'яснення даної норми в листі наведені коди діяльності з видобутку корисних копалин згідно з КВЕД-2010. Підприємства, які займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення за кодами, перерахованими в листі, а це коди КВЕД в розділах 05-08, мають складати фінзвітність відповідно до МСФЗ. 

Видобуток антрациту – одного із виду кам’яного вугілля, належить до такого коду КВЕД як 05.10 «Добування кам'яного вугілля». Цей код відповідно згаданий у вищезгаданому листі.

З огляду на вищевказане, вважаємо, що підприємство, у якого відкрито КВЕД, зазначений серед кодів у розділах 05-08, мають складати фінзвітність за МСФЗ, незважаючи на те, що фактично діяльність за такими КВЕДами у зв’язку із проведенням АТО не ведуть.

Втім, оскільки відсутні будь-які роз’яснення з цього приводу, радимо звернутися до Мінфіну із індивідуальною консультацією.

Також можливо розглянути варіант щодо виключення відповідних КВЕД з реєстраційних даних підприємства на період, протягом якого підприємство не займається видобутком антрациту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Калашян Катерина
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
МСФЗ , Фінансова звітність , АТО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі