Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Як заповнюються уточнюючі декларації за послідовні квартали року?

Як виправити у 4 кварталі декларації з податку на прибуток за попередні квартали поточного звітного року? Зокрема, як заповнюється рядок 18 УД за півріччя після уточнення декларації за І квартал?

Виправлення помилки у декларації з податку на прибуток підприємства за попередній період через подання Декларації з позначкою «уточнююча» за відповідний минулий період здійснюється шляхом зазначення у такій декларації правильних показників, які мали бути відображені у Декларації за такий період. А відповідне збільшення або зменшення суми податку на прибуток до сплати у проводиться у рядках 26-30.

При цьому, у рядку 17 має бути відображено суму податку на прибуток за відповідний податковий період, що уточнюється, а у рядку 18 суму податку за попередній період поточного року. Тобто, при уточненні першого кварталу у рядку 17 зазначається правильна сума податку до сплати, а рядок 18 не заповнюється (оскільки це перший звітний період у році). Тому рядок 17 уточненої Декларації за І квартал буде дорівнювати рядку 19.

При поданні уточнюючої Декларації за півріччя у рядку 19 слід відобразити правильну суму за І півріччя – тобто з врахуванням уточнення першого кварталу та півріччя загалом. У рядку 18 відповідно має бути зазначено правильне значення рядка 17 минулого періоду – тобто сума у рядку 17 уточнюючої Декларації за І квартал. А у рядку 19 уточнюючої Декларації за І півріччя має бути відображено різницю між рядком 18 та 17 – це буде правильне (уточнене) значення суми нарахованого податку на прибуток за ІІ квартал.

Аналогічним чином заповнюються уточнююча Декларації за 9 місяців. У річній Декларації у рядку 18 зазначається вже уточнене правильне значення суми податку на прибуток за 9 місяців.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі