• Посилання скопійовано

Чи буде додаткове благо при безоплатному перевезенні учасників семінару?

Благодійна неприбуткова організація проводить семінар. Однією із статей витрат є перевезення учасників семінару, які не є її працівниками. Є договір з перевізником. У договорі на перевезення вказано пункти вибуття і прибуття учасників семінару, їх кількість. Чи буде додаткове благо для учасників семінару?

Відповідно до пп. 165.1.42 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми коштівнадані благодійними організаціями, громадськими об’єднаннями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, всеукраїнськими громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю та їх спілками платникам податку - учасникам семінарів, які провадяться такими організаціями, як компенсація витрат на проживання, харчування та проїзд до місця проведення заходів та у зворотному напрямку.

Зазначені в абзаці першому цього підпункту витрати не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку в межах норм відшкодування витрат на відрядження, встановлених для державних службовців і працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Цей пункт стосується безпосередньо компенсації проїзду коштами, а не надання безоплатних послуг з перевезення. Тому в цьому випадку застосувати його немає підстав. 

У разі надання безоплатних послуг фізичним особам виникає дохід, як додаткове благо. Тому з такого доходу слід утримати ПДФО, ВЗ (ЗІР 103.02).

Поряд з цим, вартість безоплатно наданих послуг для фізичних осіб – непрацівників підприємства не буде базою для нарахування ЄСВ.

Але все це вимагає наявності інформації про РНОКПП фізосіб – учасників семінару. 

На нашу думку, в цьому випадку договір не дає можливості ідентифікувати учасників семінару, тому ні ПДФО, ні ВЗ утримувати не потрібно. Більш детально про це ми писали тут.

Проте, якщо указано кількість осіб, то податківці можуть апелювати до того, що кожен учасник семінару окремо проходить реєстрацію і його дані наявні у податкового агента.

І як в своїх ІПК від 02.03.2016 №4809/6/99-99-17-03-03-15 та ІПК від 20.12.2017 №3059/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, наполягатимуть на ідентифікації отримувача послуг з перевезення. Згадані ІПК стосуються як раз перевезення працівників

Враховуючи викладену позицію податківців в ІПК, є певний ризик щодо цієї операції. Тому неприбуткова організація може обрати один з варіантів:

1. оскільки в ПКУ немає прямої норми щодо неоподаткування такого доходу, подати власний запит на ІПК та діяти за нею;

2. Оподаткувати вартість перевезення в загальному порядку. Проте тут існує проблема з оподаткуванням негрошових доходів фізосіб, у яких немає інших грошових доходів, тому що немає з чого утримати ПДФО та ВЗ. Ми спробували вирішити цю проблему у цій консультації, але зауважимо, що запропоноване рішення не є ідеальним. На рівні законодавства ця проблема досіне вирішена;

3. Не оподатковувати та не показувати надану послугу в додатку 4ДФ як додаткове благо. Однак в цьому випадку потрібно буде бути готовим відстоювати свою позицію у разі незгоди контролерів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи буде додаткове благо при безоплатному перевезенні учасників семінару?
    Благодійна неприбуткова організація проводить семінар. Однією із статей витрат є перевезення учасників семінару, які не є її працівниками. Є договір з перевізником. У договорі на перевезення вказано пункти вибуття і прибуття учасників семінару, їх кількість. Чи буде додаткове благо для учасників семінару?
    07.01.202536
  • Перенесення інженерних мереж – це витрати періоду чи вартість майбутнього об’єкта будівництва?
    У зв’язку з майбутнім будівництвом підприємству потрібно перенести лінію електропередач, що проходить через земельну ділянку, за її межі. Лінія електропередач перебуває на балансі Обленерго, яке і буде проводити роботи з її перенесення. Витрати, пов’язані з такими роботами, оплачуються підприємством. Чи може підприємство відобразити такі витрати у складі витрат або віднести на вартість майбутнього об’єкта будівництва?
    31.12.202423
  • На які цілі можна використати фіндопомогу, отриману через ДАР?
    Підприємство отримало фіндопомогу через е-кабінет ДАР. Чи можна цими коштами розрахуватися за трактор, який отримано в кредит для використання в господарській діяльності?
    13.12.202431
  • Як ідентифікувати партію товару, яку повернув покупець?
    Покупець повертає товар у зв'язку з закінченням терміну придатності. В накладній на повернення не вказано, за якими саме поставками відбувається повернення, вказано кількість товару, ціна, загальна вартість. Поставки цього товару були неодноразові. Частина поставок вже оплачена. Покупець не веде облік партій, і не визначає, за якими видатковими накладними отримано товар. Яку собівартість сторнувати та які ПН коригувати, якщо не можливо ідентифікувати партію?
    04.12.202422
  • Як відшкодувати працівнику оплату юридичних послуг, наданих нерезидентом на користь підприємства?
    Працівник сплатив за юридичні консультаційні послуги нерезиденту у безготівковій формі в іноземній валюті. Він працює віддалено за кордоном за розпорядженням підприємства. Компанія планує компенсувати його витрати. Як оформити відшкодування та документально підтвердити?
    25.11.2024132