Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Ліквідаційна вартість основних засобів та її зміна

Під час купівлі вантажних транспортних засобів бухгалтер підприємства зазначив високу ліквідаційну вартість цих основних засобів. Яка процедура зміни ліквідаційної вартості основних засобів? Чи можливо її зменшити?

Спочатку необхідно визначитись з поняттями, які ми використовуємо при нарахуванні амортизації основних засобів. Вартість, яка амортизується, - первісна або переоцінена вартість необоротних активів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості. Ліквідаційна вартість - сума коштів або вартість інших активів, яку підприємство очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов'язаних з продажем (ліквідацією). Залишкова вартість – різниця між початковою (первісною) вартістю та сумою зносу.

Але чинне законодавство не встановлює механізму розрахунку ліквідаційної вартості. Тобто, величину цього показника підприємство встановлює самостійно і на свій розсуд. Чинним законодавством не встановлено жодних негативних наслідків для СГД у разі, якщо майбутній дохід від реалізації ОЗ не відповідатиме раніше розрахованому розміру ліквідаційної вартості.

Не повинен дивувати і той факт, що на різних підприємствах одні й ті самі об'єкти ОЗ мають різну ліквідаційну вартість. Адже тут усе вирішує суб'єктивна думка керівництва та персоналу, на підставі оцінок якого керівництво затверджує ту чи іншу ліквідаційну вартість.

Як правило, ліквідаційна вартість об’єкту ОЗ встановлюється при його введенні в експлуатацію. Але законодавством не заборонено переглядати ліквідаційну вартість протягом такої експлуатації.

У випадку прийняття рішення підприємством про зменшення ліквідаційної вартості фактично відбувається збільшення вартості, що підлягає амортизації. Отже, суми амортизації з наступного місяця збільшаться.

Ам = «Залишкова вартість – нова ліквідаційна вартість»/кількість місяців корисного використання, що залишились

Нагадаємо, що амортизація ОЗ здійснюється до досягнення залишковою вартістю об'єкта його ліквідаційної вартості. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік , Ліквідація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі