З 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
ДФСУ у листі від 01.12.2015 р. №26240/10/28-10-06-11 зазначає, що формування витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування за звітний податковий період, починаючи з 1 січня 2015 року, здійснюється виходячи з національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Відповідно, з 2015 року не вживаються терміни «господарські потреби», «негосподарські витрати» тощо.
При цьому ПКУ не передбачає коригувань на «негосподарські» витрати (див. також лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).
Таким чином, підприємство, якщо вважає за потрібне має право списати товари без обмежень в сумі, незважаючи на те, на «господарські» чи «негосподарські» потреби буде здійснене таке списання. В податковому обліку на сьогодні відсутні будь-які обмеження. Коригувань фінрезультату до оподаткування за такою операцію в розділі ІІІ ПКУ наразі немає.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись