Заборгованість підприємства, що виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди, є зобов'язанням (ст. 1 Закону про бухоблік). Заборгованість за кредитами є також зобов'язанням. Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов'язання та її розкриття у фінансовій звітності визначає П(С)БО 11.
Зобов'язання визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення (п. 5 П(С)БО 11). У кредитному договорі визначено суму коштів, отриманих позичальником, а також установлено обов'язок такої особи сплатити на користь кредитора відповідну суму, тому таке зобов'язання має визнаватися в обліку і звітності позичальника.
За Кт рахунків 50 «Довгострокові позики»/60 «Короткострокові позики» (якщо кредит отримано від банків), 55 «Інші довгострокові зобов’язання»/685 «Розрахунки з іншими кредиторами» (якщо кредит отримано від іншої особи, ніж банк), із Дт 30/31 відображаються суми одержаних довгострокових позик (кредитів), а також переведення короткострокових (відстрочених) позик (кредитів) до складу довгострокових, а за Дт цих рахунків із Кт 30/31 - погашення заборгованості за ними та переведення до поточної заборгованості за довгостроковими зобов'язаннями.
Таким чином, при повернені тіла кредиту у підприємства зменшується раніше визнана сума кредиторської заборгованості. Витрат при цьому ніяких не виникає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити