Рішення про характер робіт та їх класифікацію приймає керівництво підприємства відповідно до пп. 29-32 Методичних рекомендацій про бухоблік основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.2003 р. №561 (далі – Методрекомендації №561).
Слід взяти до уваги, що до первісної вартості об’єкта ОЗ належать, зокрема, витрати на доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою (п. 8 П(С)БО 7). Отже, якщо б зазначені витрати були понесені до введення будівлі в експлуатації, вони б збільшили її балансову вартість.
Після введення в експлуатацію:
- витрати, які здійснюються для підтримання об’єкта основних засобів у робочому стані й одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигід від його використання, є ремонтом (п. 15 П(С)БО 7). Витрати на ремонт ОЗ визнаються витратами звітного періоду, в якому вони були здійснені;
- витрати, пов’язані з модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією основного засобу, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання такого об’єкта є поліпшенням (п.14 П(С)БО 7). Витрати на поліпшення визнаються витратами у вигляді щомісячної амортизації, адже такі витрати збільшують первісну вартість об’єкта основного засобу.
На нашу думку, витрати з косметичних робіт у новозбудованому будинку та облаштування прибудинкової території є поліпшенням, адже такі витрати підприємства спрямовані на збільшення майбутніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання новозбудованої будівлі. Але вирішувати, так це чи ні, потрібно буде керівнику організації.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись