• Посилання скопійовано

При придбанні ненового авто строк корисного використання підприємство визначає самостійно

Якщо підприємство придбаває неновий автомобіль, як правильно визначити строк корисного використання при введенні в експлуатацію?

На законодавчому рівні ця ситуація не врегульована. Незайвим буде отримати з цього приводу письмову відповідь Міндоходів.

 

На нашу думку, підприємство повинне самостійно встановити новий очікуваний строк корисного використання автомобіля при введенні в експлуатацію.


При цьому слід урахувати мінімальний строк корисного використання (експлуатації) ОЗ, установлений п. 145.1 ПКУ, який для будь-якого ОЗ є загальним незалежно від того, скільки підприємств протягом цього строку його використовували. Логічним та економічно обгрунтованим є з'ясувати у постачальника, скільки років вже використовувався цей автомобіль. Це можна зазначити у договорі постачання або в акті (накладній).

Крім того, в документах зазначається рік випуску, на який дуже часто орієнтуються бухгалтери в разі придбання ненового автомобіля. I врахувати цей строк при визначенні, скільки років залишилося використовувати ОЗ як мінімум

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»