Чи можливо здійснити переоцінку?
Так, можливо здійснити як переоцінку, так і зменшення корисності. І ось чому.
Наприклад, в листі Мінфіну від 16.07.2009 р. №31-34000-20-16/19422 зазначено, що НП(С)БО 7 «Основні засоби» і НП(С)БО 28 «Зменшення корисності активів» для бухгалтерського обліку незавершених капітальних інвестицій у необоротні матеріальні активи застосовуються.
Тобто, норми цих стандартів, в тому числі процедури переоцінки, зменшення корисності активів застосовуються до незавершених капітальних інвестицій.
Це випливає і з самих норм стандартів.
Приміром, в п. 1 НП(С)БО 7 сказано, що це НП(С)БО «визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), а також розкриття інформації про них у фінансовій звітності».
Тобто, під терміном «основні засоби» в НП(С)БО 7 маються на увазі й незавершені капітальні інвестиції. А відтак і норми щодо переоцінки основних засобів поширюються і на незавершені капітальні інвестиції.
Окрім того, в п. 40 Методрекомендацій №561 зазначено, що якщо переоцінці піддана вартість незавершених капітальних інвестицій, то сума дооцінки та уцінки відображається у порядку, викладеному у розділі 7 цих Методрекомендацій (окрім визначення і відображення показників зносу).
А в п. 32 – п. 36 додатку до Методрекомендацій №561 наведені бухгалтерські проводки щодо переоцінки об’єкта незавершеного будівництва. Очевидно, що і для інших видів незавершених капітальних інвестицій будуть такі проведення.
Наприклад, якщо проводиться уцінка об’єкта незавершених капітальних інвестицій, який раніше не дооцінювався, це відображається проведенням:
- Дт 975 Кт 15.
Якщо проводиться дооцінка об’єкта незавершених капітальних інвестицій, який раніше не уцінювався, це відображається проведенням:
- Дт 15 Кт 411.
З підстав, наведених вище, до незавершених капітальних інвестицій можна застосувати і процедуру зменшення корисності. В бухгалтерському обліку буде проведення:
- Дт 972 Кт 15.
Детально про переоцінку і зменшення корисності можна почитати тут.
Податок на прибуток
Вище бачимо, що уцінка і зменшення корисності зменшує фінрезультат в бухобліку. Таким чином, буде зменшуватися фінрезультат до оподаткування, який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.
А податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ підприємство, за даними прикладу, не застосовує.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити