• Посилання скопійовано

Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?

Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?

Для того, щоб обрати тактику виправлення розбіжностей між показниками рівнемірів-лічильників та даними бухобліку, потрібно з’ясувати причину таких розбіжностей. 

Зокрема, було виявлено такі розбіжності:

  • Ємність 1 – відхилення складає  -3204 л - 4204 кг -726,9 л при t 15°(тобто коефіцієнт в’язкості тут некоректний); 
  • Ємність 2- відхилення складає -1817 л -2705,9 кг +342,5 л при t 15°. 

Такі відхилення не могли сформуватися за рахунок сезонних коливань густини пального. Скоріше за все, їхньою причиною були помилки в первинних бухгалтерських документах або в акцизних накладних.

Відповідно до пп. 1 розділу VI Порядку №729 від 27.11.2020 р. заявка на поповнення (коригування) залишку пального складається у разі, якщо виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в СЕА РП, в тому числі у разі зміни умов оподаткування.

Заявка на поповнення (коригування) залишку пального складається також, якщо:

  • в результаті зміни фізико-хімічних показників пального збільшується обсяг пального за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, в тому числі під час одночасного зменшення обсягів пального за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
  • є необхідність здійснити зміну коду товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД у зв’язку зі зміною цього показника в додатковій митній декларації, оформленій після дослідження проб (зразків) пального.

З цього правила робимо висновок, що заявка не використовується для виправлення помилок. Натомість з метою виправлення помилок використовується розрахунок коригування до акцизної накладної – див. пп. 1 розділу IV Порядку №729. 

Як ми вже зазначали, для виправлення помилок потрібно знайти їх причини і виявити саме ті помилкові документи, в яких виникли розбіжності. Потім до помилкових акцизних накладних слід створити РК і привести показники кожної АН до правильних значень. Код виду коригування буде «4» - коригування показників акцизної накладної у зв’язку з помилковим зазначенням обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °C.

При виправленні помилок в акцизних накладних потрібно враховувати всі приписи розділу IV Порядку №729. Порядок заповнення РК до АН з кодом виду коригування «4» описаний у пп. 18 розділу IV Порядку №729.

Розбіжності в бухобліку (якщо вони є) врегульовуються так, як це звичайно робиться за результатами інвентаризації. Докладніше про інвентаризацію запасів ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202411
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202422
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442
  • Облік та оподаткування безоплатної передачі дронів ЗСУ
    Підприємство – виробник здійснює продаж дронів за держконтрактом. Партію дронів вирішено передати безкоштовно. Які податкові наслідки? Як відобразити в обліку цю операцію?
    14.11.202425