• Посилання скопійовано

Неповне закриття заборгованості постачальника-нерезидента за імпортними операціями

Підприємство імпортує товари. Воно оплатило за два контейнери 83105 євро. Спочатку було ввезено один контейнер, у якому планувалося ввезти товари на суму 39950 євро, але фактично постачальник завантажив товари вартістю 39745 євро – на 205 євро менше. За деякий час було ввезено другий контейнер вартістю 43155 євро. Після цього залишається переплата в сумі 205 євро. Як її відобразити в обліку та що робити далі?

Первинними документами, на підставі яких ці операції відображаються в бухобліку, є:

  • Щодо оплати постачальнику – банківська виписка;
  • Щодо отримання та ввезення товару – транспортні документи та митна декларація. Зокрема, у правому підрозділі графи 22 митної декларації зазначається сума наведених у графах 42 і додаткових аркушів МД фактурних вартостей задекларованих товарів у валюті, код якої зазначений у лівому підрозділі графи 22.

Інвойси від постачальника в бухобліку не відображаються, вони потрібні банку для проведення валютних операцій і є підставою для платежів.

На підставі вищезазначених первинних документів (виписка банку та МД) в обліку робляться такі записи – див. таблицю.

Облік розрахунків з постачальником-нерезидентом за товар на умовах передплати

Зміст господарської операції

Дт

Кт

Сума, грн

Попередня оплата за два контейнери, за курсом на дату оплати 44 грн/євро

371

312

83105 євро

3656620 грн

Ввезення першого контейнеру. Ця операція оцінюється за курсом на дату оплати 44 грн/євро

281

632

39745 євро

1748780 грн

Зарахування передплати

632

371

39745 євро

1748780 грн

Ввезення другого контейнеру. Ця операція оцінюється за курсом на дату оплати 44 грн/євро

381

632

43155 євро

1898820 грн

Зарахування передплати

632

371

43155 євро

1898820 грн

Як бачимо з таблиці, сума оплати перевищує вартість розмитненого товару на 205 євро (9020 грн за курсом 44 грн/євро), і ця сума буде обліковуватися на дебеті рах. 371 до її врегулювання.

Шляхи врегулювання цієї заборгованості постачальника визначаються виключно сторонами договору на їх розсуд. Зокрема, можливі такі варіанти:

  • Постачальник в майбутньому допоставить товар на цю суму. В такому випадку вартість поставленого товару в графі 22 МД повинна перевищувати суму оплати на 205 євро. Ця заборгованість буде немонетарною і тому вона не буде переоцінюватись на дату балансу, так і буде обліковуватися за курсом на дату оплати 44 грн/євро;
  • Постачальник в майбутньому погасить цю заборгованість коштами. В цьому випадку ця заборгованість стане монетарною і її потрібно буде переоцінювати за курсом на кожну дату балансу.

Оскільки сума заборгованості не перевищує 400 тис. грн, банк не здійснює валютний нагляд за такою заборгованістю.

***

Додатково пропонуємо до уваги нашу аналітику про імпортні операціїВвезення товарів в митному режимі імпорту: бухоблік та оподаткування

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202517
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025235
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025765
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202547