• Посилання скопійовано

Неповне закриття заборгованості постачальника-нерезидента за імпортними операціями

Підприємство імпортує товари. Воно оплатило за два контейнери 83105 євро. Спочатку було ввезено один контейнер, у якому планувалося ввезти товари на суму 39950 євро, але фактично постачальник завантажив товари вартістю 39745 євро – на 205 євро менше. За деякий час було ввезено другий контейнер вартістю 43155 євро. Після цього залишається переплата в сумі 205 євро. Як її відобразити в обліку та що робити далі?

Первинними документами, на підставі яких ці операції відображаються в бухобліку, є:

  • Щодо оплати постачальнику – банківська виписка;
  • Щодо отримання та ввезення товару – транспортні документи та митна декларація. Зокрема, у правому підрозділі графи 22 митної декларації зазначається сума наведених у графах 42 і додаткових аркушів МД фактурних вартостей задекларованих товарів у валюті, код якої зазначений у лівому підрозділі графи 22.

Інвойси від постачальника в бухобліку не відображаються, вони потрібні банку для проведення валютних операцій і є підставою для платежів.

На підставі вищезазначених первинних документів (виписка банку та МД) в обліку робляться такі записи – див. таблицю.

Облік розрахунків з постачальником-нерезидентом за товар на умовах передплати

Зміст господарської операції

Дт

Кт

Сума, грн

Попередня оплата за два контейнери, за курсом на дату оплати 44 грн/євро

371

312

83105 євро

3656620 грн

Ввезення першого контейнеру. Ця операція оцінюється за курсом на дату оплати 44 грн/євро

281

632

39745 євро

1748780 грн

Зарахування передплати

632

371

39745 євро

1748780 грн

Ввезення другого контейнеру. Ця операція оцінюється за курсом на дату оплати 44 грн/євро

381

632

43155 євро

1898820 грн

Зарахування передплати

632

371

43155 євро

1898820 грн

Як бачимо з таблиці, сума оплати перевищує вартість розмитненого товару на 205 євро (9020 грн за курсом 44 грн/євро), і ця сума буде обліковуватися на дебеті рах. 371 до її врегулювання.

Шляхи врегулювання цієї заборгованості постачальника визначаються виключно сторонами договору на їх розсуд. Зокрема, можливі такі варіанти:

  • Постачальник в майбутньому допоставить товар на цю суму. В такому випадку вартість поставленого товару в графі 22 МД повинна перевищувати суму оплати на 205 євро. Ця заборгованість буде немонетарною і тому вона не буде переоцінюватись на дату балансу, так і буде обліковуватися за курсом на дату оплати 44 грн/євро;
  • Постачальник в майбутньому погасить цю заборгованість коштами. В цьому випадку ця заборгованість стане монетарною і її потрібно буде переоцінювати за курсом на кожну дату балансу.

Оскільки сума заборгованості не перевищує 400 тис. грн, банк не здійснює валютний нагляд за такою заборгованістю.

***

Додатково пропонуємо до уваги нашу аналітику про імпортні операціїВвезення товарів в митному режимі імпорту: бухоблік та оподаткування

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:0926
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202578
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518