• Посилання скопійовано

Як у бухобліку відображати безоплатно отримані права у вигляді роялті?

ТОВ (ліцензіат) отримало за ліцензійним договором від іншого ТОВ (ліцензіара) право на безоплатний показ (трансляцію в ефірі) мультфільму у кількості 4 показа з 01.02.23 р. по 31.01.24 р. За звичайними умовами ТОВ (ліцензіат) обліковує такі права (роялті) на рахунку 391. Як у бухобліку відображати безоплатно отримані права у вигляді роялті?

Прямої відповіді на це питання в чинному українському бухгалтерському законодавстві немає.

Але виходячи зі змісту подібних норм (оприбуткування безоплатно отриманих запасів, основних засобів, нематеріальних активів) безоплатно отримані послуги у вигляді роялті також повинні відображатися в бухгалтерському обліку – за справедливою вартістю роялті.

Це пояснюється тим, що принципи бухгалтерського обліку (див. ст. 4 Закону про бухоблік) вимагають, щоб усі здійснені підприємством господарські операції відображалися у бухгалтерському обліку і фінансовій звітності.

На наш погляд, відобразити ці операції можна такими бухгалтерськими проведеннями:

  • Дт 39 Кт 63 – на справедливу вартість роялті, яке віднесено до складу витрат майбутніх періодів;
  • Дт 63 Кт 718 – визнано дохід від безоплатно отриманого роялті.

Надалі ТОВ (ліцензіар) включає вартість отриманого роялті до складу витрат в порядку, як і роялті, отримане ним за плату:

  • Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 39.

Вище ми навели власний погляд на особливості бухгалтерського обліку.

Але слід сказати, що в Україні регулювання питань методології бухгалтерського обліку віднесено до відання Мінфіну. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним звернутися до Мінфіну для отримання консультації з цього питання.

Як направити звернення, можна прочитати на сайті Мінфіну тут.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як оприбуткувати придбаний ОЗ, який доставлено Новою поштою?
    ТОВ придбало основний засіб (ОЗ). Постачальник відправив ОЗ Новою поштою. Дата накладної та дата відправки ОЗ – 29.05.24 р., дата отримання ТОВ – 03.06.24 р. Оплачує доставку отримувач. Нова пошта виставить акт наданих послуг 10.06.24 р. Як оприбуткувати і ввести в експлуатацію цей основний засіб та якими датами?
    17.07.202431
  • Бухоблік та ПДВ при переведенні боргу
    Підприємство "А" перерахувало аванс підприємству "Б", відобразило ПК з ПДВ. Далі "А" відвантажило "Б" товари, нарахувавши ПЗ з ПДВ. Потім підприємство "А" отримало аванс від підприємства "В" та відобразило ПЗ з ПДВ. Нарешті, на підставі укладеного договору переведення боргу підприємство "В" закриває борги підприємства "Б" перед підприємством "А". Як відобразити це в бухобліку підприємства "А"? Що з ПДВ?
    17.07.2024426
  • Облік інвестиційних сертифікатів платником ЄП IV групи
    Сільгосппідприємство - платник ЄП групи IV придбало у нерезидента інвестиційні сертифікати. Які податкові наслідки?
    17.07.20246
  • Облік та оподаткування ліквідації основних засобів
    Вийшов з ладу зарядний пристрій (ОЗ). Оформлені документи на списання: службова записка, акт сервісного центру, протокол комісії, акт списання. Зарядний пристрій ремонту не підлягає, запчастини використовуватися не будуть. Чи можна передати його сервісному центру на утилізацію чи вказати, що ОЗ пошкоджений, використовуватися не буде і списати?
    15.07.202463
  • Придбали ОВДП на вторинному ринку: нюанси обліку та оподаткування
    ТОВ придбало на вторинному ринку ОВДП 27.12.2023 р. Вартість – 350000 грн (20 шт за ціною 500$, курс НБУ 35₴ за 1$). Послуги торговця – 5000 грн. ТОВ планує продати ОВДП 01.10.2024 р. до їх погашення або утримувати до погашення. Як відобразити ці операції в обліку? Які нюанси оподаткування даної операції?
    15.07.202430