• Посилання скопійовано

Документування відсутності резерву сумнівної заборгованості

ФО-резидент України володіє 60% частки у КІК та ФО (громадянин України, який постійно проживає на території іншої держави та є директором КІК, володіє 40% частки у КІК) . КІК зареєстровано у 2015 р. Враховуючи зміни до ст. 39-2.5.5 ПКУ, чи повинне КІК з 01.01.2022 р. подавати відповідне повідомлення до 01.03.2022 р. обом фізособам, чи лише одному, який має 60%?

Фізична особа - резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган, зокрема, про кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки у КІК або початок здійснення фактичного контролю над КІК, що призводить до визнання такої фізичної особи контролюючою особою відповідно до ст. 39-2 ПКУ (пп. 39-2.5.5 ПКУ). 

Тобто з 1 січня 2022 року виникає обов’язок резидентів України повідомляти про участь у КІК. Зазначені вимоги не застосовуються тільки, якщо КІК є публічною компанією.

Повідомлення надсилається до ДПС протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю).

Безпосередньо у Законі №466 не зазначено, чи потрібно подати повідомлення про КІК, частка в яких була набута до 1 січня 2022 року. Тож поки що чекаємо на роз’яснення податківців.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»