Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Відображення в обліку витрат на страхування товарів

Підприємство уклало договір страхування фінансових ризиків доставки партії імпортного товару на три місяці. Страховий платіж буде здійснено в кінці дії договору. Коли страховий платіж відображати в обліку?

Витрати зі страхування ризиків транспортування запасів включаються до транспортно-заготівельних витрат, які відносяться до первісної вартості придбаних запасів (див. п. 9 НП(С)БО 9).

Тобто, якщо підприємство страхує транспортування придбаних ним імпортних товарів, то вартість такого страхування потрапить до первісної вартості таких товарів. 

Якщо це страхування інше, ніж ризик транспортування запасів, наприклад, коли йдеться про страхування фінансових ризиків постачання таких товарів продавцем, то, на наш погляд, такі витрати можна трактувати, як інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів. Такі витрати згідно з п. 9 НП(С)БО 9 також включають до первісної вартості придбаних товарів.

 

Але в який момент страховий платіж включати до первісної вартості товарів?

Тривалість договору страхування складає три місяці, і платиться страховий платіж в кінці дії договору. 

Проте, витрати зі сплати такого страхового платежу належать до первісної вартості придбаних товарів. А тому, на нашу думку, витрати на страхування можна включити до первісної вартості придбаних товарів в момент їх оприбуткування, незважаючи на те, що оплата страхового платежу може бути пізніше.

Якщо ж підприємство сплатило страховий платіж до моменту отримання товару, в цьому разі сплачений страховий платіж включають до складу витрат майбутніх періодів (рахунок 39). А в момент отримання товарів списують до первісної вартості товарів. Якщо ж товари не отримані і настав страховий випадок, списують на витрати на рахунок 92.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Імпорт , Страхування , Торгівля , Облік , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі