Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Як обліковувати вартість послуги «Дорожній сервіс»?

Підприємство уклало договір з постачальником послуг «Дорожній сервіс». Від постачальника отримано картки та спеціальні бокси, які встановлюються на автомобілі. Як оприбуткувати бокси в бухобліку та як списувати витрати?

По-перше, слід визначитися з тим, яка суть отриманих послуг. За умовами запитання - це сервіс «Дорожні послуги», який надає можливість сплати дорожніх зборів, проїзду поромних переправ і перевезення вантажних автомобілів залізницею тощо, та інші послуги.

По-друге, за цей сервіс справляється певна плата постачальнику послуг, який надає в оренду необхідне обладнання (бокси на автомобілі). Вартість оренди обладнання входить у вартість послуг сервісу.

Отже, списання таких послуг здійснюється за загальним правилом: Дт 23, 28, 91, 92, 93, 94 Кт 631.

Вибір рахунку списання залежить від того, у якій сфері зайнятий конкретний автомобіль, на який встановлено бокс: якщо це авто для адміністративних цілей, то вартість дорожнього сервісу списується записом Дт 92 Кт 631, якщо це доставка товару на склад підприємства  – то Дт 28 Кт 631 (транспортно-заготівельні витрати), якщо це доставка товару покупцям – то Дт 93 Кт 631, і так далі.

Вартість орендованих боксів відображається лише за балансом  – Дт рах. 01 «Орендовані необоротні активи», за умови, якщо їх вартість перевищує межу вартості МНМА, прийняту на підприємстві відповідно до п. 5.2 П(С)БО 7. Якщо вартість боксів менша за мінімальну вартість ОЗ, вони не відображаються на рах. 01.

Податковий кредит з ПДВ визнається на загальних підставах.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Облік , Послуги , Договір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі