Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

МШП чи МНМА: як обрати?

Придбали світильники аварійні (вимоги пожежного забезпечення). На якому рахунку обліковувати такі світильники, якщо вартість одного складає 600 грн: на рахунку 112 чи 22?

Єдиний критерій для віднесення того чи іншого активу до МШП чи до МНМА є строк його корисного користування. А ось вартісна ознака при класифікації МШП чи МНМА значення не має. Підставою для такого твердження є визначанні МШП та МНМА.

МШП є швидкозношуваними (тобто оборотними), а МНМА — необоротними активами. Відповідно до п. 6 П(С)БО 9 МШП (рахунок 22) - це  запаси, що використовуються не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року. А до МНМА (рахунок 112) потрапляють активи, що експлуатуються довше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року (пп. 4, 5 П(С)БО 7).

Звертаємо увагу, що у цілях класифікації бухгалтеру слід орієнтуватися не на фактичний, а на передбачуваний (очікуваний) строк використання відповідного матеріального активу.

Очікуваний строк використання активів в основному встановлений або нормативними документами або документами на сам актив (наприклад, термін (строк) служби може бути зазначений у паспорті на товар чи технічній документації). Якщо ж строк не визначений, його встановлюють самостійно на підприємстві.

Відзначимо, що відповідно до наявної інформації у мережі Інтернет для світильників строк служби визначається в годинах (деякі 25 тис. годин, інші 60 тис. грн, а є й 100 тис. годин), тому слід приблизно години перевести у дні, а потім у місяці. І так дізнатися, чи свільник використовується більше року, чи ні. Саме від цього й залежитиме як його обліковувати: як МШП (рахунок 22) чи як МНМА (рахунок 112).

Детальніше про податковий облік МШП та МНМА ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Нематеріальні активи , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі