Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Неадресна благодійна допомога: облік та документальне оформлення

Благодійна організація надає неадресну допомогу дітям-інвалідам (надання речей в межах благодійної акції). Як оформити документи щодо такої допомоги та як відобразити її в додатку ГД?

Операція з надання благодійної допомоги у вигляді речей  відображається в бухобліку як списання вартості таких речей до складу інших операційних витрат за проведенням Дт 949 Кт 209, 281.

При цьому оформлюється акт передачі благодійної допомоги від благодійної організації  на адресу лікарні, якщо речі передаються лікарні. Якщо речі передаються безспосередньо дітям без участі лікарні, складається внутрішній акт списання речей. Список дітей – отримувачів допомоги складати не потрібно.

Отже, документальним підтвердженням надання благодійної допомоги підприємством можуть бути такі документи:

  • Лист-клопотання від одержувача – за наявності (наприклад, його може написати лікарня, якщо вона є одержувачем);
  •  Наказ керівника/уповноваженої особи благодійної організації про надання благодійної допомоги;
  • Копії документів, що підтверджують внесення одержувача  допомоги (лікарні) до Реєстру неприбуткових організацій, завірені належним чином (якщо лікарня є неприбутковою організацією);
  • Первинні документи, які свідчать про передачу матеріальних цінностей – речей (накладна на ім’я лікарні або акт списання). 

У додатку ГД Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової  організації така допомога відображається в розділі ІІІ «Розподілено гуманітарну допомогу за цільовим призначенням за звітний (податковий) рік». 

Якщо отримувачами допомоги є лікарня, то її дані потрібно зазначити в графах 2 та 3.

У графі 5 слід вказати «товари» з деталізацією, які саме групи товарів були надані (одяг, іграшки, канцтовари тощо). 

У разі, якщо допомога надається лікарні, у графі 9 наводиться дата та номер акта передачі гуманітарної допомоги, а якщо допомога надавалсь дітям, тут можна зазначити дату та номер акта списання речей.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі