Бухоблік
Згідно з п. 16 П(С)БО 15 цільове фінансування не визнається доходом доти, доки не існує підтвердження того, що воно буде отримане та підприємство виконає умови щодо такого фінансування.
Отримане цільове фінансування визнається доходом протягом тих періодів, у яких були зазнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування.
Інструкцією №291 для обліку коштів цільового фінансування передбачено рахунок 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Для коштів спонсорської допомоги в даному випадку доцільно застосовувати субрахунок 484 «Інші кошти цільового фінансування і цільових надходжень».
Оприбуткування коштів цільового фінансування відображається бухгалтерським проведенням Дт 311 Кт 484. Одночасно необхідно відобразити доходи майбутніх періодів проведенням Дт 484 Кт 69 «Доходи майбутніх періодів».
Одночасно з понесенням витрат, для яких було отримано кошти цільового призначення, суб’єкт господарювання повинен визнати доходи проведенням Дт 69 Кт 745 «Дохід від безоплатно одержаних активів».
Витрати на проведення конференції обліковуються у загальному порядку.
Податок на прибуток
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
При цьому, будь-які коригування фінрезультату, пов’язані з отриманням та використанням коштів цільового фінансування, нормами ПКУ не передбачено.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись