Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку ф'ючерсних контрактів (із типовими проведеннями) затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку від 08.05.2012 р. №650. При цьому слід враховувати, що незмінними залишилися тільки правила бухгалтерського обліку, а ось правила податкового обліку у платників податку на прибуток з 01.01.2015 р. змінилися.
Проте зміни ці такі, що, по суті, ведучи облік операцій із ф'ючерсними контрактами в податковому обліку, підприємство спирається на правила бухгалтерського обліку таких операцій. Так, за пп. 134.1.1 ПКУ, якщо річний дохід підприємства за останній звітний період не перевищує 20 млн грн, то підприємству не треба вести окремого податкового обліку таких операцій (коригування фінансового результату до оподаткування, розрахованого в бухгалтерському обліку, для оподаткування податком на прибуток не здійснюється). Якщо ж річний дохід перевищує 20 млн грн, то підприємство мусить враховувати норми п. 141.2 ПКУ (що встановлює податкові різниці для операцій із цінними паперами). Але, відповідно до п. 3 пп. 141.2.6 ПКУ, зазначені податкові різниці не поширюються на операції з деривативами (одним із видів яких є ф'ючерсний контракт).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись