Головна Усі консультації Облік та звітність П(С)БО і план рахунків

«Єдиноподатники» і фінзвітність: хто, коли і як звітує?

Чи подають «єдиноподатники» фінансову звітність? За якою формою та в які строки?

Фізособи-підприємці фінансову звітність не готують і не подають, адже нормами п. 2 П(С)БО 25 встановлено, що норми цього положення є актуальними тільки для юросіб. 18 червня 2015 року до П(С)БО 25 були внесені зміни наказом Мінфіну від 18.06.2015 р. №573.

Зміни щодо П(С)БО 25 полягають у тому, що тепер спрощену фінзвітність суб'єкта малого підприємництва (ф. №1-мс та ф. №2-мс) мають подавати, крім юросіб, що відповідають критеріям мікропідприємництва, і суб'єкти малого підприємництва — юрособи, які ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат.

Відповідно до п. 44.2 ПКУ, до цієї категорії належать юрособи — платники ЄП 3-ї групи. Отже, тепер усі «єдиноподатники»-юрособи 3-ї групи, незалежно від того, чи підпадають вони під визначення суб'єкта мікропідприємництва (наприклад, за критерієм чисельності працюючих), зобов'язані складати саме спрощену фінансову звітність.

І, як наслідок таких змін, для суб'єктів малого підприємництва — юросіб, що є платниками ЄП 3-ї групи, залишилося відкритим питання, з якого звітного періоду таким юрособам потрібно вперше складати спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва. Мінфін у листі від 21.08.2015 р. №31-11410-08-25/26881 роз'яснив цей нюанс:

у поточному році юрособи-«єдиноподатники» групи 3 (які належать до суб'єктів малого підприємництва) самостійно обирають, яку звітну форму складатифінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва або спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва;

— з наступного року ці суб'єкти господарювання повинні обов'язково складати спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / П(С)БО і план рахунків
Теги:
Звітність , Фінансова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі