Головна Усі консультації Облік та звітність П(С)БО і план рахунків

Предприятию стоит прописать дату примения курса валют для определения доходов в приказе об учетной политике

В связи с введением нового субсчета 316, на котором будут учитываться валютные средства на распределительном счете, на какую дату предприятию применять курс для определения доходов? На дату поступления средств на распределительный счет 316 или по дате поступления на валютный счет 312? И с какого числа это применимо?

Так, дійсно з 24.07.2015 р. Наказом Мінфіну від 18.06.2015 р. №573 Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, затверджену Наказом Мінфіну від 30.11.99 р. №291, було доповнено субрахунком 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті». Цей субрахунок призначений для обліку коштів в іноземній валюті, що підлягають розподілу або додатковому попередньому контролю, у тому числі сум коштів в іноземній валюті, що підлягають обов'язковому продажу відповідно до законодавства (на сьогодні і до 04.12.2015 р. включно діє постанова НБУ від 03.09.2015 р. №581).

Типові операції на субрахунку 316:

— Д-т 316 К-т 362 — надходження валюти від покупця (632 — повернення валюти від постачальника);

— Д-т 312 К-т 316 — перераховано валюту у розмірі 25% з розподільчого рахунку на поточний рахунок;

— Д-т 334 К-т 316 — перераховано 75% валюти для обов'язкового продажу.

Податкові органи дотримуються позиції, що датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента, який здійснив експортну операцію (підкатегорія 114.02 ЗІР).

Проте, більшість фахівців, виходячи з визначення терміна «операція в іноземній валюті», схильна буквально дотримуватись норм п. 4 та 5 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» і вважати такою датою дату відображення в обліку резидента коштів, які надійшли на розподільчий рахунок

В операціях із нерезидентами банк спершу зараховує надходження в іноземній валюті на окремий аналітичний рахунок 2603 «Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання». Наступного робочого дня після зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок валюта у розмірі 25% зараховується на валютний поточний рахунок резидента, а решту 75% банк продає на міжбанківському валютному ринку, після чого виручка від реалізації  зараховується на поточний гривневий рахунок резидента.

Як наслідок, в умовах обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті виникає дилема: який курс НБУ використовувати  — на дату отримання валюти на розподільчий рахунок чи на дату зарахування коштів на валютний рахунок?! 

Обидва варіанти мають право на існування, і кожен має свої «за» та «проти». Офіційного підтвердження, який варіант є правильним, немає. Але підприємству слід чітко дотримувати одного з варіантів, що варто прописати в наказі про облікову політику.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / П(С)БО і план рахунків
Теги:
Валюта , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі