• Посилання скопійовано

Нюанси зберігання пального в зоні ТОТ після закінчення ліцензії

ТОВ- платник єдиного податку 4 групи, знаходиться в зоні активних бойових дій з 24.08.2024. Ліцензія на зберігання пального закінчилася 10.02.2025. У ТОВ наявні залишки пального, також було придбане пальне в талонах. Чи вважається господарська діяльність зі зберігання залишків пального та використання пального, придбаного за талонами, після цієї дати такою, що провадиться без ліцензії?

Діяльність ТОВ після закінчення терміну дії ліцензії на зберігання пального необхідно розглядати за двома окремими напрямами: зберігання фізичних залишків пального на території підприємства та використання пального, придбаного за талонами. Законодавство регулює ці ситуації по-різному.

 

Зберігання фізичних залишків пального

Пунктом 6 розд. ХІІІ Закону №3817 визначено, що у суб’єктів господарювання, в яких у період з 24.02.2022 по 27.07.2024 закінчився строк дії ліцензій на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки та у яких, за даними бухгалтерського обліку, на день набрання чинності Закону №3817 обліковуються залишки пального в місцях провадження діяльності, розташованих на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, та протягом трьох місяців після дати завершення активних бойових дій або тимчасової окупації відповідної території не виникає обов’язок щодо отримання нової ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності за такими місцями провадження діяльності, а господарська діяльність із зберігання пального, що провадилася такими суб’єктами господарювання у період, починаючи з дати завершення строку дії відповідної ліцензії, не визнається такою, що провадилася без наявності ліцензії.

Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Оскільки ліцензія ТОВ закінчилася 10.02.2025, тобто після вказаної дати, ця норма вже не застосовується. Ліцензія, термін дії яких спливає у 2025 році, не передбачено автоматичного продовження, навіть з огляду на перебування в зоні активних бойових дій. Для уникнення штрафних санкцій за зберігання пального без ліцензії, підприємству необхідно подати заяву на отримання нової ліцензії

Як заповнити ліцензію та яку ліцензію обрати можна почитати:

Заява щодо ліцензії на право зберігання пального: інструкція зі складання та подання

Ліцензування зберігання пального у 2025 році

 

Використання пального, придбаного за талонами

Талон – спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому (Інструкції №281).

Тобто до моменту заправки фізично пальне зберігається на АЗС постачальника, і саме він несе відповідальність за наявність відповідної ліцензії на зберігання.

В подальшому, використовуючи талон на АЗС, власник реалізує своє право на отримання фіксованої кількості палива в бак автомобіля.

Зберігання пального у паливному баку автомобіля не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального.

На цьому наголошують і податківці в ЗІР 113.04 «Чи необхідно придбавати ліцензію на право зберігання пального якщо таке пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо, та наявність яких ємностей передбачає обов’язковість отримання ліцензії на зберігання пального?»

Таким чином, якщо ТОВ не отримує пальне від постачальника у власні ємності (цистерни, бочки) для подальшого зберігання на своїй території, а використовує талони виключно для заправки техніки на АЗС, то ліцензія на зберігання такого пального не потрібна.

Про талони можна почитати:

Облік придбання паливних талонів і карток на підприємстві

Відображення в обліку придбання та використання паливних талонів

Висновки:

1. Зберігання пального у власних ємностях після 10.02.2025 без отримання нової ліцензії є порушенням законодавства і несе ризик застосування фінансових санкцій. Спеціальні норми щодо автоматичного продовження дії ліцензій, термін яких сплинув у 2025 році, на територіях бойових дій наразі відсутні.

2. Використання пального, придбаного за талонами, для заправки техніки безпосередньо на АЗС не є діяльністю зі зберігання пального і не потребує отримання ліцензії на зберігання з боку вашого підприємства.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»