Головна Усі консультації Облік та звітність Автоматизація

Підписант та Адресат у підприємця за ДСТУ 4163:2020

Виникло питання щодо змін в оформленні кадрових документів з 01.09.2021 р. згідно з ДСТУ 4163:2020. Як в наказах ФОПа вказувати підписанта? У заявах при адресації ФОПа замість назви підприємства слід зазначати "фізичній особі-підприємцю" та ім'я і прізвище (великими літерами)?

З 1 вересня 2021 року набрав чинності ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів». 

Застосовувати ДСТУ 4163:2020 в обов’язковому порядку повинні підприємства (юридичні особи), проте фізичні особи-підприємці застосовувати цей ДСТУ мають добровільно, тобто за власним бажанням.

Таким чином, підприємці, які виявили бажання при оформленні організаційно-розпорядчих документів (посадові інструкції, штатні розписи, заяви, накази, розпорядження) застосовувати ДСТУ 4163:2020, тоді в наказах підписантом слід зазначати: «Фізична особа-підприємець  - підпис  - Володимир ПЕТРОВ».

Що стосується «Адресата», на ім’я, якого, наприклад, пишеться заява, потрібно зазначати у давальному відмінку. Звернення до адресата підприємця матиме такий вигляд: «Фізичній особі-підприємцю - Володимиру ПЕТРОВУ».

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Автоматизація
Теги:
Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі