Головна Усі консультації Облік та звітність Автоматизація

Чи потрібно проводити оцінку нерухомості при придбанні її фізособою у юрособи?

Чи потрібно проводити оцінку нерухомості при придбанні фізособою такої нерухомості у юрособи? Якщо так, чим регламентовано таку оцінку?

Відповідно до ст. 657 ЦКУ договір купівлі-продажу іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Нормами ст. 7 Закону №2658 передбачено, що оцінка майна проводиться у випадках, встановлених законодавством України, міжнародними угодами, на підставі договору, а також на вимогу однієї з сторін угоди та за згодою сторін.

Проведення оцінки майна є обов'язковим у випадках, визначених цією статтею, зокрема, у разі оподаткування майна згідно з законом, крім випадків визначення розміру податку при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.

Згідно з пп. 1.18 п. 1 гл. 2 розд. II Порядку №296/5, нотаріус посвідчує правочин, який передбачає будь-який перехід права власності на об'єкти нерухомості та об'єкти незавершеного будівництва, крім їх успадкування та дарування. При цьому обов’язковою умовою такого посвідчення є наявність документу про сплату до бюджету ПДФО. Цей податок обчислюється з ціни, зазначеної у правочині, але не нижче вартості такого нерухомого майна, визначеної суб'єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна, у випадках, визначених ст. 172 ПКУ, та висновку про вартість майна.

В інших випадках, в т.ч. при продажу нерухомості юрособою фізособі, обов’язкова оцінка нерухомості на сьогодні не передбачена.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Автоматизація
Теги:
Підприємці , Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі