• Посилання скопійовано

Придбання послуг від нерезидента за допомогою корпоративної картки

ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, укладає контракт з американським підприємством - вони надають послуги на своїй онлайн платформі, сервері з прогнозування і обробки даних щодо закупівель. ТОВ завантажує свої дані на їх сервер, вони їх обробляють і надають інформацію прогнозування закупівель. Це доступ на рік до програми, в якій можна побачити ці дані, результати обробки. Чи є це постачанням програмного забезпечення? Оплата корпоративною карткою. Який облік та оподаткування таких послуг?

На нашу думку, за своєю суттю такі послуги відповідають визначенню електронних послуг – див. пп. 14.1.56-5 ПКУ, зокрема, ці послуги можуть відповідати пп. б, г, д пп. 14.1.56-5 ПКУ:

б) надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;

г) надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;

д) надання хмарної послуги в частині надання обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання або систем електронних комунікацій за допомогою технологій хмарних обчислень.

На нашу думку, це не постачання програмного забезпечення. Проте зауважимо, що точно визначити вид послуг можна тільки після вивчення умов контракту, на підставі якого надаються такі послуги. 

Наступним етапом є визначення місця постачання цих послуг. Відповідно до пп. 186.3-1 ПКУ місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг, тож в даному випадку послуги постачаються на митній території України. Це зумовлює оподаткування таких послуг ПДВ.

Втім, місце постачання програмного забезпечення в даному випадку також буде на митній території України – за місцезнаходженням отримувача послуг – пп. «в» пп. 186.3 ПКУ.

Правила оподаткування ПДВ послуг від нерезидента, що постачаються на митній території України, регламентовані ст. 208 ПКУ

Відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, податком на доходи нерезидентів оподатковуються доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, зокрема інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резидентові (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

На нашу думку, дохід від надання послуг, описаних у запитанні, підпадає під виняток, зазначений вище. Тому з оплати таких послуг не утримується податок на доходи нерезидентів.

***

Про оподаткування послуг від нерезидентів ми багато пишемо на сайті Дебету-Кредиту туттут та тут.

Про використання корпоративних карток для оплати іноземних сервісів - тут та тут.

Бухоблік витрат на оплату послуг залежить від їх призначення. Це можуть бути адміністративні витрати (якщо ці послуги необхідні для планування роботи підприємства в цілому), або загальновиробничі витрати, якщо ці закупівлі стосуються лише виробництва. Якщо ці послуги необхідні для прийняття рішень щодо закупівлі покупних товарів, то їх можна віднести до складу витрат на збут:

  • Дт 91, 92, 93 Кт 372 (з аналітикою за підзвітною особою, на яку емітовано платіжну картку).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    Сьогодні 10:0611
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202439
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202431
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202417
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414