• Посилання скопійовано

Оподаткування компенсації комунальних послуг орендодавцю-фізособі

Наше підприємство орендує квартиру у фізичної особи (не СПД) за 2000,0 грн. у місяць. Крім цього, сплачує всі комунальні платежі безпосередньо на рахунок організації-надавача цих послуг згідно наданих квитанцій (рахунків) у сумі близько 500,0 грн. у місяць (електроенергія, водопостачання, теплопостачання, квартплата та інш.) З якої суми сплачувати податок на доходи?

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі — ПКУ) дохід із джерелом його походження з України — це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі дохід від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні. Згідно з нормою глави 58 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі — ЦКУ) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Відповідно до ст. 762 глави 58 ЦКУ за користування майном із наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Згідно з п.п. 170.1.1 та п.п. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку — орендодавця щодо доходу, отриманого від надання в оренду нерухомого майна, є орендар. Відповідно до п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок із доходу, що виплачується на користь платника податку й оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок. Ураховуючи вищевикладене, податковий агент при виплаті доходу фізичній особі — орендодавцю у вигляді сум комунальних платежів, зобов'язаний нарахувати, утримати і сплатити (перерахувати) податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15%, а якщо загальна сума доходу у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС в Одеській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»