• Посилання скопійовано

Як відобразити у формі №1ДФ орендну плату за авто, що виплачується нерегулярно?

ТОВ на загальній системі орендує у фізособи легкове авто. У І кварталі нараховано орендну плату за січень-лютий, податки з неї сплачено у І кварталі, а сама орендну плату виплачена у ІІ кварталі вже без сплати податків. Як відобразити це у формі №1ДФ за І та за ІІ квартал?

Відповідно до п. 3.2 Порядку №4, у графі 3а "Сума нарахованого доходу" форми №1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізособі. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні. Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО та військового збору (у періоді його справляння).

Далі, згідно з п. 3.3 Порядку №4 у графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Зокрема, для зарплати є окреме правило: зарплата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який зарплату було нараховано. Але це правило стосується лише вчасно виплаченої зарплати, відповідно, доходів у вигляді орендної плати воно не стосується. Таким чином, виплату орендної плати потрібно відображати у тих кварталах, коли вона фактично була здійснена.

Так, відповідно до п. 3.4 та п. 3.5 Порядку №4 у графі 4а "Сума нарахованого податку" відображається сума ПДФО, нарахованого та утриманого з доходу, а у графі 4 "Сума перерахованого податку" відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Яку суму наводити у графі 3 –  нараховану з урахуванням ПДФО та військового збору чи виплачену без врахування ПДФО та військового збору, - у Порядку №4 прямо не сказано. Проте податківці зазначають, що у графі 3 відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме - без вирахування із суми нарахованого доходу нарахованих сум податків і зборів, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь фізосіб на підставі договорів оренди рухомого майна (транспортний засіб, обладнання, устаткування та інше майно), відображаються податковим агентом у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «127», як виплата інших доходів – див. тут.

За таким же принципом заповнюється і рядок про військовий збір у розділі ІІ форми №1ДФ.

Заповнення форми №1ДФ за І та ІІ квартали покажемо у зразку нижче.

 

Зразок заповнення форми №1ДФ за І та за ІІ квартали у разі несвоєчасної виплати орендної плати за оренду автомобіля

Розділ I. Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і суми утриманого з них податку

№ з/п

Податковий номер або серія та номер паспорта*

Сума нарахованого доходу (грн, коп.)

Сума виплаченого доходу (грн, коп.)

Сума утриманого податку (грн, коп.)

Ознака доходу

нарахованого

перерахованого

1

2

3

4

5

І кв.

1112224444

2000,00

--

360,00

360,00

127

ІІ кв.

1112224444

--

2000,00

--

--

127

 

Розділ II. Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір

х

Загальна сума нарахованого доходу (грн, коп.)

Загальна сума виплаченого доходу (грн, коп.)

Загальна сума утриманого податку, збору  (грн, коп.)

нарахованого

перерахованого

Військовий збір, І кв.

2000,00

--

30,00

30,00

Військовий збір, ІІ кв.

--

2000,00

--

--

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Оплату за інвестиційний актив отримано в різних періодах: як заповнити графу 4 та 5 додатку Ф1 декларації про доходи?
    Фізособа у 2023 році продала частку у статутному капіталі товариства розміром 300 тис. грн за ціною 380 тис. грн. На банківський рахунок у 2023 р. отримано 304 тис. грн, а решту – 76 тис. грн фізособа отримає в 2024 р.. В додатку 4ДФ юрособа-платник задекларувала такі дані: нараховано доходу – 380 000 грн, виплачено – 304 000 грн. Як правильно заповнити фізособі додаток Ф1 до декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік, зокрема, графи 4 та 5?
    10.05.202417
  • Благодійна допомога від профспілки сім’ям загиблих учасників бойових дій
    Профспілка надає благодійну допомогу сім’ям колишніх працівників підприємства, членів профспілки, загиблих при обороні країни у 2022 – 2024 р.р. Чи вона від оподаткування ПДФО та ВЗ?
    09.05.2024125
  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.202416
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202438
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202427