• Посилання скопійовано

ФОП отримав дохід на особисту картку за кордоном: що з оподаткуванням?

ФОП на ІІІ групі ЄП отримав дохід на особисту картку в Німеччині. Чи можна такий дохід вважати підприємницьким, показати у декларації з ЄП і сплатити з нього ЄП?

Схоже питання розглянуто в ІПК ДПСУ від 21.01.2022 р. №100/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Проаналізувавши чинне українське валютне законодавство податкова виснувала, що ФОП має право відкривати рахунок на фізособу за кордоном і отримувати на нього виручку від здійснення підприємницької діяльності. Але, як зазначила податкова, таку виручку потім потрібно зарахувати на рахунок в українському банку.

На наш погляд, в частині необхідності зарахування виручки в український банк висновок податкової не відповідає вимогам чинного законодавства. Це питання ми аналізували тут.

Суть в наступному. За загальним правилом, дохід від експорту товарів (послуг) має зараховуватися на рахунки в українських банках, протягом граничних строків розрахунків.

Разом з тим, Постановою Правління НБУ №67 визначено, що граничні строки розрахунків не поширюються, серед іншого, на послуги, роботи (крім транспортних і страхових послуг та/або робіт), права інтелектуальної власності та (або) інші немайнові права, що експортуються.

Таким чином, процедура дотримання граничних строків розрахунків не поширюється на експорт послуг. Це означає, що немає підстав отриману на рахунок в іноземному банку за кордоном валютну виручку обов’язково повертати на рахунок в українському банку.

Хоча для уникнення непорозумінь з податковою ФОП може зробити таке зарахування.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (пп. 292.5 ПКУ).

Пунктом 292.6 ПКУ визначено, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Таким чином, на наш погляд, дохід, отриманий ФОП на закордонний рахунок, перераховується в гривні за курсом на дату отримання доходу на такий рахунок.

Зазначений дохід ФОП включає до складу доходу, який оподатковується ЄП, відображає його у своїй декларації платника ЄП і сплачує з цього доходу ЄП.

Подібна відповідь наведена і в ІПК, яку ми навели вище. Хоча від прямої відповіді податкова ухилилася. Вона написала, що якщо дотримані всі вимоги, які висуваються ПКУ до доходу платника ЄП, такий дохід відображається у складі доходу, який оподатковується ЄП.

Варто сказати, що ПКУ не містить вимог щодо отримання доходу саме на якийсь визначений рахунок. Тому незалежно від того, на який рахунок отримана виручка, якщо вона вписується в обмеження для платника ЄП, встановлені ПКУ, вона включається до складу доходу, оподатковуваного ЄП.

 ***

Читайте також: На валютний рахунок ФОПа надійшла сума за вирахуванням банківської комісії: яка сума включається до доходу «єдинника»?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202415
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202421
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202423
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202430
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202415