• Посилання скопійовано

Сплата підприємством податків за придбану у фізособи нерухомість

ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, купує у фізособи нерухомість (склад і земельну ділянку під ним). Чи потрібно утримувати ПДФО, ВЗ з доходу, який виплачується фізособі? Чи потрібно утримувати пенсійний збір?

ПДФО, ВЗ

Дохід від продажу нерухомості оподатковується ПДФО і ВЗ згідно з нормами ст. 172, ст. 173 ПКУ (пп. 164.2.4 ПКУ).

Дохід від продажу нерухомості, яка не є житловою нерухомістю, оподатковується ПДФО за ставкою 5% (п. 172.2 ПКУ). Поряд з цим відповідно до  пп. 1.2 і 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ такий дохід оподатковується ВЗ за ставкою 1,5%.

Відповідно до п. 172.3 ПКУ дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

Якщо нерухомість придбавається юридичною особою, то саме така особа є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету ПДФО і ВЗ (п. 172.7 ПКУ).

Таким чином, утримати і перерахувати податки до бюджету та відобразити таку виплату у формі № 1ДФ (з ознакою доходу «104») повинне ТОВ.

Податки потрібно сплатити за місцезнаходженням юрособи (див. пп. 168.4.4 ПКУ).

 

Пенсійний збір

Підприємства, які придбавають нерухоме майно, є платниками пенсійного збору (п. 9 ст. 1 Закону № 400).

Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з ПКУ.

Таким чином, обкладати пенсійним збором потрібно тільки будівлю складу, а не земельну ділянку.

Об’єктом оподаткування є вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна (п. 8 ст. 2 Закону № 400).

Розмір збору — 1 % від об’єкта обкладення (п. 10 ст. 4 Закону № 400).

Суми збору сплачуються платниками цього збору за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса (п. 9 ст. 1 Закону № 400).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.20245
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.20249
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202410
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202417
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428