• Посилання скопійовано

Вартість на медичні послуги: методика розрахунку

Як підприємству правильно сформувати ціни на медичні послуги?

Запитання: Чи може підприємство на одну й ту саму послугу мати дві різні ціни: для інозенців одні ціни, а для українських пацієнтів інші (наприклад, вартість послуги в грн. 5000 грн по курсу 20 це буде 250 $,а для іноцемців виставляється вартість 300 $, а це вже 6000 грн). У підприємства є мультивалютний рахунок і може отримувати кошти у валюті. Чи є вартість послуги у кожному окремому випадку як договірна ціна між пацієнтом та клінікою? Ким і яким документов регулюються ціни?

Відповідь: Це питання досить специфічне і точно не належить до питань бухгалтерського та податкового обліку, на які надаються відповіді нашою службою. Отже, з метою отримання чіткої відповіді на це питання, вам слід звернутися до більш компетентного органу. 

Наскільки ми розуміємо, наразі при формуванні ціни на медичні послуги медичні заклади користуються Єдиною уніфікованою методикою розрахунку вартості медичних послуг, розробленою Державною службою інтелектуальної власності України. Дана методика визначає механізм формування вартості медичних послуг, амбулаторно-поліклінічного та стаціонарного лікування державних, комунальних та інших закладів охорони здоров’я. 


За нею розрахунок вартості (тарифів) на медичні послуги проводиться за формулою:

Vm,n,i = Cm,n,i · (1 + R / 100),

де

Vm,n,i — вартість (тариф) i-ї медичної послуги (медичної допомоги) СПm,n;

Cm,n,I — собівартість i-ї медичної послуги (медичної допомоги) СПm,n;

R — рівень рентабельності у відсотках, який не може перевищувати граничного рівня рентабельності, установленого місцевим органом виконавчої влади.

Тобто, оскільки собівартість одних і тих самих послуг буде однаковою, то відрізнятися ціни на них можуть тільки за рахунок рентабельності, вищий рівень якої обмежують місцеві органи виконавчої влади. 

Якщо ж така рентабельність буде в межах такого обмеження (або щодо нерезидентів не встановлена), то, на нашу думку, медичний заклад може сформувати будь-яку ціну на власні платні послуги. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202417
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202436
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202432
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202434
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133