• Посилання скопійовано

Якщо підприємство на обліку в органі, розташованому в зоні АТО, єдиний внесок не сплачується

Чи повинно підприємство, що знаходиться в зоні АТО та сплачує податки до бюджету, сплачувати ЄСВ? Якщо ні, то на якій підставі? Підприємство знаходиться в м. Донецьк.

Відповідь на питання щодо звільнення від сплати ЄСВ у разі, якщо підприємство знаходиться у зоні АТО, розкрито у п. 9-4 розд. VIII Закону про ЄСВ

Так, платники ЄСВ, визначені статтею 4 Закону про ЄСВ, які перебувають на обліку в податкових органах, розташованих на території зони АТО звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону про ЄСВ на період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану. 

Підставою для такого звільнення є заява платника ЄСВ, яка подається ним до податкового органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції за невиконання обов’язків платника ЄСВ в період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО, до платників ЄСВ, які знаходяться на території зони АТО, не застосовуються.

На сьогодні розпорядженням Кабміну від 02.12.2015 р. № 1275-р затвердено новий перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. До цього переліку включено й м. Донецьк. Тому на сьогодні зазанчене підприємство залишається у зоні АТО.

Але підприємство із зони АТО звільняється на час проведення АТО від нарахування, сплати та звітування та інших обов’язків щодо ЄСВ лише у тому випадку, якщо воно перебуває на обліку в податковому органі, розташованому на території зони АТО. Тобто, тут важливо те, де наразі знаходиться ДПІ, у якій ви зараз перебуваєте на обліку

Наприклад, за даними, розміщеними на сайті ДФС у Донецькій області, ДПІ у Калінінському районні м. Донецьк знаходиться у м. Маріуполі. Маріуполь теж є у затвердженому Кабміном переліку. А отже, якщо підприємство перебуває на обліку в такій ДПІ, то зазначені пільги поширюються і нього.

Підставою для пільг, як зазначалося вище, є заява платника ЄСВ, яка підприємству слід подати до податкового органу за основним місцем обліку у довільній формі не пізніше 30 календарних днів після закінчення АТО.

При цьому відповідальність та штрафні санкції за невиконання таких обов’язків на платників ЄСВ із зони АТО до закінчення проведення АТО не застосовуються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202428
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246672
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241931
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202446
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024340