• Посилання скопійовано

Працевлаштування інваліда суб’єктом охоронної діяльності

Фірма займається охоронною діяльністю. На підприємстві - 27 осіб, 6 - не задіяні у виконанні заходів охорони. Чи повинно підприємство брати на роботу інваліда?

ЗапитанняФірма займається охоронною діяльністю. В Законі про охоронну діяльність зазначено, що працевлаштування інвалідів здійснюється суб'єктом охоронної діяльності згідно з чинним законодавством виходячи з кількості штатних працівників, не задіяних безпосередньо у виконанні заходів охорони. На підприємстві штат 27 осіб, 6 осіб не задіяні у виконанні заходів охорони. Чи повинно підприємство брати на роботу інваліда?

Відповідь:

Дійсно, в ч. 6 ст. 11 Закону України «Про охоронну діяльність» передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється суб'єктом охоронної діяльності згідно з чинним законодавством виходячи з кількості штатних працівників, не задіяних безпосередньо у виконанні заходів охорони.

Водночас порядок та норматив працевлаштування інвалідів визначається Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Відповідно до абз. 11 ст. 19 зазначеного Закону, норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно цим Законом; якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону.

З огляду на таке, судова практика, в разі виникнення спору, скоріше за все, не підтримає позицію охоронного підприємства, яке діятиме відповідно до норми Закону України «Про охоронну діяльність», та всупереч Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Як приклад можна навести постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 червня 2013 року №826/8305/13-а.

Отже, на нашу думку, охоронному підприємству необхідно працевлаштовувати інвалідів відповідно до загального порядку, передбаченого згаданим Законом.

Також варто зазначити, що існує відповідна судова практика, згідно з якою, обов’язок підприємства зі створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов’язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування (постанова Верховного Суду України від 2 квітня 2013 року №21-95а13. Верховний Суд зазначає, що Згідно зі статтею 18-1 названого Закону пошук підходящої роботи для інваліда здійснює державна служба зайнятості.

Це означає, що в разі, коли підприємство подало до центру зайнятості звіт про вакансії, але інваліда на роботу направлено не було, і він не був працевлаштований, підприємство не несе відповідальності за невиконання нормативу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • З відрядження у щорічну відпустку: відшкодування вартості зворотнього квитка
    Працівник неприбуткової організації їде в закордонне відрядження та після його закінчення залишається за кордоном у щорічній відпустці. Повертається тільки після закінчення цієї відпустки. Чи може неприбуткова організація відшкодувати повну вартість зворотнього квитка? Чи є це додатковим благом?
    10.05.202457
  • Як нарахувати лікарняні після відпустки для догляду за дитиною?
    Працівниця працює в компанії з 2017 року, в 2021 році пішла в відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. 12.03.2024 р. вийшла на роботу. З 09.04 по 12.04 була на лікарняному. Загальний страховий стаж - 19 років. Як розраховується середньоденна зарплата для нарахування лікарняних - за фактично відпрацьований час 12.03-08.04.2024 р. чи із розрахунку МЗП - 8000/30,44?
    08.05.202431
  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024398
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202435
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202435