• Посилання скопійовано

Оформлення використання авто директором в службових цілях

ТОВ придбало автомобіль, яким користується тільки директор. Поїздки суто адміністративного характеру. Для списання палива підприємство використовує власно розроблений подорожній лист. Поїздки здійснюється в межах міста, інколи за межі області. В яких облікових документах необхідно прописати, що такі поїздки не є відрядженням?

Використання автомобіля в службових (робочих) цілях підприємства має бути документально оформлено. 

Тому, по-перше цільове використання службового автомобіля можна визначити в наказі керівника. Зазвичай, обов’язки директора визначаються Статутом, трудовим договором та посадовою інструкцією і залежать від діяльності підприємства. Оскільки, директор це звичайний найманий працівник по трудовому договору, на якого покладено функції з організації роботи на підприємстві та виконанню інших службових повноважень обумовлених займаною посадою.

Тобто, якщо директор використовує автомобіль підприємства з службовою метою у робочий час і це обумовлено його посадовими обов'язками, які передбачені трудовим договором, 

чи його цілі визначено Статутом, то використання директором автомобіля в робочий час буде відноситися до господарської діяльності підприємства.

По-друге, має бути наказ про закріплення даного автомобіля за директором. 

І по-третє, підтвердним документом використання автомобіля є подорожній лист. Тобто за наявності подорожніх листів, оформлених належним чином, використання службового автомобіля директором підприємства належатиме до господарської діяльності, отже не підлягатиме оподаткуванню ПДФО як додаткове благо (пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ).

Таким чином, при дотриманні оформлення документів у вищезазначеному порядку використання директором автомобіля в робочий час відноситиметься до господарської діяльності підприємства та не буде його додатковим благом. 

Визначення відрядження для цілей застосування у недержавному секторі економіки в законодавстві відсутнє. Тож кожне підприємство може самостійно визначити в розпорядчому документі (зокрема, в наказі керівника), які поїздки вважати відрядженням, а які – ні. Тобто це питання належить виключно до компетенції самого підприємства. 

Нагадаємо, що Інструкція №59 регулює питання про відрядження на підприємствах, в установах та організаціях, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. Решта підприємств не зобов’язані дотримуватися цієї Інструкції і відповідно, можуть визначати поняття відрядження самостійно. Отже, підприємство може не вважати відрядженням, зокрема, одноденні поїздки в межах області. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Підприємство використовує орендовані та власні авто: коли потрібна ТТН, а коли - подорожній лист?
    Виробниче підприємство у госпдіяльності використовує орендовані вантажні та легкові авто як для власних потреб, так і для перевезень ТМЦ стороннім організаціям. Які реквізити є обов’язковими для подорожнього листа? Чи обов’язково має бути підпис та печатка контрагента на ТТН та подорожньому листі? Хто може проводити медичний та технічний контроль? Які штрафні санкції за відсутності посади механіка та медсестри?
    07.05.20241 9451
  • Що робити, якщо перевізник на заміну CMR надав етикетку?
    Підприємство від перевізника отримало транспортну етикетку на міжнародне перевезення, а не CMR. В етикетці зазначено вантаж, маршрут та немає печатки перевізника. Чи достатньо такої етикетки для документального підтвердження міжнародного перевезення вантажу?
    16.02.2024311
  • Винаймання будинку у фізособи для проживання у відрядженні: підтвердні документи
    Працівники, перебуваючи у довготривалому відрядженні, орендують будинок для проживання у приватної особи (не готель, не ФОП). Які необхідно отримати документи, що підтвердять факт проживання?
    14.02.2024585
  • Оформлення CMR при мультимодальних перевезеннях
    ФОП-перевізник отримав від замовника вантаж із залізничного вагону у Львові і перевіз до Житомира. Вантаж розмитнюватиметься у Києві. Замовник оформив перевезення CMR, а не ТТН, де завантаження і розвантаження в Україні. На його погляд, це мультимодальне перевезення, яке оформляється CMR, а не ТТН. Це правильно? Як оформляти CMR?
    13.02.2024100
  • Виправлення помилок в первинних документах, створених в паперовій формі
    Благодійна організація надала благодійну допомогу (генератори) бюджетній установі. В акті приймання-передачі виявлено невідповідність, зокрема, неправильно вказано ціну. Бюджетна установа вже відзвітувала. Як виправити помилку в первинному документі? Які дані відобразити у звіті: з урахуванням виявленої помилки чи без?
    31.01.2024137