• Посилання скопійовано

Відображення в обліку продажу векселя

Підприємство надало послуги з перевезення. Клієнт виписав за цими послугами простий вексель, який зобов’язаний оплатити на протязі місяця. Але одержувач векселя одразу продав його іншій організації за номіналом. Як відобразиться ця операція в бухгалтерському і податковому обліку?

В бухгалтерському обліку зазначені операції відобразяться наступним чином: 

Дт 361 Кт 703 – відображено реалізацію послуг, наданих резиденту, на підставі акту

Дт 703 Кт 641 – нараховано ПЗ з ПДВ (у випадку, якщо підприємство-перевізник є платником ПДВ)

Дт 903 Кт 23 – списано витрати з надання реалізованих послуг 

Дт 341 Кт 361 – резидент - замовник послуг видав в рахунок заборгованості за отримані послуги простий короткостроковий вексель

Дт 377 Кт 741 – відображено реалізацію векселю

Дт 971 Кт 341 – списано собівартість реалізованого векселю 

Дт 311 Кт 377 – отримано на поточний рахунок кошти за реалізований вексель від його покупця. 

Операція з реалізації векселів не оподатковується ПДВ (пп. 196.1.1 ПКУ). 

Що стосується податку на прибуток, то коригування фінансового результату, передбачене пп. 141.2 ПКУ, зобов’язані здійснювати лише ті платники цього податку, які встановлені пп. 134.1.1 ПКУ (тобто ті, чий річний обсяг доходів перевищує 20 млн грн, або ті, хто здійснює таке коригування добровільно). Але, зверніть увагу на те, що таке коригування (якщо навіть вам і доведеться його робити) здійснюється не в розрізі окремих операцій по продажу цінних паперів, здійснених протягом звітного податкового періоду, а із урахуванням загального фінансового результату за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду (пп. 141.2.3 ПКУ). І проводиться лише у випадку, якщо такий загальний фінансовий результат є від’ємним. Отже, окремо відображати зазначену господарську операцію в податковому обліку з метою оподаткування податком на прибуток не потрібно. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Ремонт авто після ДТП власними силами: облік та оподаткування
    Службове авто потрапило в ДТП. Страхова компанія перерахувала відшкодування згідно з актом ДТП – 14000 грн. Підприємство придбало запчастини. Ремонт буде проведено власними силами. Як відобразити дану операцію в обліку та оподаткувати ПДВ?
    13.05.202415
  • Помилка в експрес-накладній: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство, платник податку на прибуток, ПДВ, купує товар через Нову пошту. Оплата доставки за рахунок підприємства. В експрес-накладній дані відправника не відповідають даним постачальника товару. Які податкові наслідки такої невідповідності?
    13.05.202412
  • Оподаткування та облік прощення працівнику неповернутої суми ПФД
    У 2023 р. Товариство надало працівнику підприємства ПФД у розмірі 100000 грн. строком на 1 рік. ПФД відобразили у Додатку 4ДФ з ознакою доходу «197». У 2024 р. працівник повернув половину ПФД. Строк дії договору до листопада 2024 р., але вже відомо, що працівник не зможе її повернути. Як відобразити цю операцію в додатку 4ДФ і хто повинен сплатити ПДФО та ВЗ?
    13.05.202423
  • Облік фінінвестиції за методом участі в капіталі
    ФГ, платник ЄП групи IV, є засновником ТОВ, з часткою в СК - 100%. ТОВ за результатами 2018 року отримало прибуток, але дивіденди не нараховувалися і не виплачувалися. Як вести бухоблік такої фінінвестиції? Як такий облік вплине на оподаткування ЄП групи IV?
    10.05.202421
  • Облік витрат з корпоративної картки, які здійснені працівником у закордонному відрядженні
    Водій був направлений у закордонне відрядження. Після доставки продукції водій покинув авто і на зв’язок більше не виходив. Документи щодо покупців (CMR, МД) залишив в авто, а чеків щодо використання коштів з корпоративної картки не було. Чи має право підприємство включити витрати з корпоративної картки до витрат згідно з наказом директора?
    10.05.2024302