• Посилання скопійовано

Митниця затримала імпортований товар і взяла на експертизу: як його обліковувати?

Митниця затримала і залишила у себе на складах сировину (клей для виробництва), придбаний у нерезидента на умовах EXW, для відбирання проб на відповідність до сертифікату. Дата початку оформлення декларації 21.06.2023 р., дата закінчення - 10.07.2023 р. Лабораторія підтвердила відповідність. Згодом виявилося, що працівники митниці оформили це як конфіскацію сировини, та взяття клею до себе на баланс. Складена Уніфікована митна квитанція 27.06.2023 р. про прийняття на зберігання. На сьогоднішній день сировину нам віддають. Як відобразити в обліку?

Відповідно до ч. 3 ст. 239 МКУ, прийняття митними органами товарів для зберігання на складах цих органів може здійснюватися із заповненням уніфікованої митної квитанції. 

Конфіскація товару – це адміністративне стягнення за порушення митних правил – ст. 461, 465 МКУ. З норм цих статей робимо висновок, що в даному випадку товари не могли бути конфіскованими, а насправді митниця взяла їх на тимчасове зберігання, про що і видала уніфіковану митну квитанцію про прийняття товару на зберігання.

Якщо у митній декларації зазначена дата завершення митного оформлення 10.07.2023 р., то на цю дату імпортований товар повинен бути випущений для вільного обігу на території України.

Дата оприбуткування сировини на баланс підприємства-імпортера не залежить від дат її митного оформлення, а визначається згідно з НП(С)БО та умовами договору з постачальником. Докладніше про це – туттут, тут та тут>>

В даному випадку може бути така схема обліку товару:

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, USD

Прийнято сировину у нерезидента на умовах EXW, на дату прийняття сировини та завантаження її у транспортний засіб на складі постачальника

201/свд*

632

1000

Передано сировину митниці на зберігання – 27.06.2023 р. на підставі уніфікованої митної квитанції

201/снз**

201/свд

1000

Випущено сировину у вільний обіг на дату завершення митного оформлення – 10.07.2023 р.

201/свд

201/снз

1000

Сировину доставлено з митниці на склад підприємства – на дату надходження сировини на склад

201

201/свд

1000

*) свд – сировина в дорозі, окремий субрахунок рахунку 201 або субконто типу «місце зберігання» без використання окремого субрахунку

**) снз – сировина на відповідальному зберіганні митниці

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Відходи, які утворилися в результаті переробки давальницької сировини від нерезидента утилізовано: облік та оподаткування
    Підприємство-платник ЄП ІІІ групи за ставкою 3% працює з нерезидентом за контрактом переробки давальницької сировини. В процесі переробки утворюються виробничі відходи. При вивозі готової продукції митний орган визначає, що відходи мають госпцінність та переводить у митний режим імпорту зі сплатою податків за справедливою вартістю. Відповідно до умов договору, відходи на прохання замовника утилізуються на території України. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ на вартість утилізованих відходів?
    Сьогодні 09:027
  • Отримали аркуш коригування до МД: як відобразити в обліку?
    ТОВ отримало аркуш коригування до МД, на збільшення ПДВ. Як відобразити таку операцію в обліку?
    08.05.202419
  • Чи можна визнати податковий кредит з ПДВ у першому кварталі, а відповідні витрати в бухобліку – в четвертому?
    Щоб не показувати збитки у 1 кварталі 2024 р., акти виконаних робіт березня підприємтво перенесло на 39 рахунок. Податкові накладні за цими актами були відображені в декларації з ПДВ згідно з датою актів у березні 2024 р. Чи є ризик, що цей податковий кредит не визнають під час перевірки, якщо витрати будуть відображені у 4 кварталі 2024 р., або ці послуги не будуть відображені, як витрати, а списані на 44 рахунок (тобто за рахунок прибутку)?
    07.05.202451
  • ГО фінансує розробки, які проводить ТОВ: який бухоблік витрат та результатів такої співпраці?
    ТОВ уклало договір на виконання дослідно-конструкторських та технологічних робіт з громадською організацією (ГО). ГО передає ТОВ матеріали, інструменти та сплачує за розробку, при цьому результати роботи залишаються у виконавця. Виконавець згідно з проведеною розробкою зробив конструкторську документацію та отримав технічні умови (ТУ), які належать виконавцю. Як обліковувати ТМЦ (матеріали та інструменти) у ТОВ та результати виконаних робіт – конструкторську документацію, ТУ, дослідні моделі виробів?
    07.05.202411
  • Курсові різниці при отриманні та оплаті послуг Google
    Між ТОВ та компанією Google укладено договір з надання послуг (надання інтернет-платформи). ТОВ має корпоративну гривневу картку. Нарахування за послуги компанією Google проводяться щомісяця 1 числа у валюті USD. Списання коштів за послуги з корпоративної картки проводяться у гривні щомісяця до 5 числа. Наприклад: 01.01.2024 р. - нарахування за послуги компанією Google за січень 2024 р. – 84,29 USD, а 04.04.2024 р. – списання оплати за послуги за січень 2024 з корпоративної картки – 3245,17 грн. який бухоблік?
    07.05.202424