• Посилання скопійовано

У податковому обліку амортизуються об'єкти основних засобів вартістю від 2500 грн

Підприємство купило запчастину до авто вартістю 3000 грн. Авто є орендованим. Чи вірно буде оформити ремонт самостійно та списати таку запчастину на витрати в 10% ліміті?

Для того, щоб визначити орендарю, чи є можливість здійснити ремонт власними силами, потрібно в першу чергу вияснити, якого ремонту потребує орендований автомобіль та які зобов'язання сторін щодо оренди автомобіля прописано у договорі оренди.

Адже відповідно до ст. 776 ЦКУ поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором.

Положення № 102 (затверджене наказом Мінтрансу від 30.03.1998 р. № 102 "Про затвердження Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту") дає наступні визначення:


- поточний ремонт - ремонт, який виконується для забезпечення або відновлення роботоздатності виробу і полягає в заміні і (або) відновленні окремих частин (може виконуватись заявочно або за результатами діагностування агрегатним, знеособленим та іншими методами); 

- капітальний ремонт - ремонт, який виконується для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу виробу із заміною чи відновленням будь-яких частин, у тому числі базових.

Зверніть увагу, до поточного ремонту ТЗ належать роботи, пов'язані з одночасною заміною не більше двох базових агрегатів (крім кузова і рами). Перелік базових агрегатів наводиться у додатку Г Положення № 102.

До капітального ремонту належать роботи, пов'язані із заміною кузова для автобусів та легкових автомобілів, рами для вантажних автомобілів або одночасною заміною не менш трьох базових агрегатів. 

Бухгалтерській облік, який з 01.01.2015 р. є основою і для податкового обліку, понесених витрат на придбання запчастини залежить від того, чи є заміна запчастини поточним ремонтом, чи це є поліпшенням. 

Витрати, що здійснюються для підтримання автомобіля в робочому стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання (технічний огляд, технічне обслуговування, ремонт тощо), включаються до складу витрат звітного періоду (п. 15 П(С)БО 7). Відповідно витрати на підтримання орендованого ТЗ у тому стані, в якому його було отримано від орендодавця, відносяться до витрат того періоду, в якому вони були понесені. 

Якщо ремонтні роботи приводять до збільшення майбутніх економічних вигід від застосування орендованого ТЗ, то витрати на ремонт відображаються за дебетом субрахунка 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів». А після завершення ремонтних робіт з кредиту субрахунка 153 відобразяться за дебетом субрахунка 117 «Iнші необоротні матеріальні активи» (п. 14 П(С)БО 7). У цьому випадку витрати на поліпшення орендованого ТЗ амортизуються, тому що поліпшення визнається в обліку орендаря як окремий об'єкт необоротних активів.

Об'єкт оподаткування податком на прибуток з 01.01.2015 р. визначається за правилами бухобліку. І з 01.01.2015 р. ПКУ не встановлює 10-відсоткового ліміту. Проте, як і раніше, у податковому обліку амортизуються об'єкти основних засобів вартістю від 2500 грн, крім невиробничих ОЗ. Для платників податку на прибуток, тепер фінансовий результат визначається за правилами бухобліку, щоправда з урахуванням норм пп. 134.1.1 ПКУ (це стосується платників у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за мінусом непрямих податків), визначений за правилами бухобліку, за останній рік перевищує 20 млн грн). 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Виправлення помилки і трансфертне ціноутворення
    Чи має вплив на обрахунок обсягу операцій з контрагентом нерезидентом пов'язаною особою за 2023 рік операція, яка фактично була здійснена підприємством у 2022 році, але відображена в бухгалтерському обліку підприємства у 2023 році як виправлення помилки, через 441 субрахунок, відповідно до НП(С)БО 6?
    09.05.202421
  • Оприбуткування готівки при міжнародних перевезеннях пасажирів
    Підприємство здійснює міжнародні перевезення пасажирів, розрахунки проводяться із використанням квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю та відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, воно звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО. Як правильно оприбутковувати готівку за продані квитки в автобусах в касу підприємства?
    09.04.202415
  • Як відшкодувати витрати на конвертацію валют з особистої картки працівника?
    ТОВ – платник податку на прибуток на загальних підставах, оплачує рекламні послуги Фейсбук, які надає нерезидент. Відповідно до умов договору підприємству створено акаунт. Оплата послуг здійснюється з особистої картки працівника. Виписка по акаунту є актом наданих послуг і формується в гривні, а оплата в валюті. Як відшкодувати працівнику витрати на конвертацію валют?
    29.03.2024529
  • Як включити скоригований прибуток КІК за 2022 у декларацію за 2023 рік?
    Звітність з податку на прибуток резидента Дія Сіті (платник ПНВК) + КІК. Як відзвітувати по КІК за 2022 рік? Чи потрібно уточнювати декларацію на прибуток підприємства на загальних умовах за 2022 рік?
    06.03.202497
  • Компенсація невикористаної додаткової та щорічної відпусток при звільненні під час відпустки для догляду за дитиною
    Працівниця прийнята на роботу 01.05.2020 року. Після народження другої дитини 10.03.2021 р. має право на додаткову відпустку на дітей. З 01.09.2021 р. – у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. Звільняється за угодою сторін - 04.03.2024 р. Скільки днів компенсації основної та додаткової відпустки нарахувати? Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
    04.03.20249002