• Посилання скопійовано

Предприятие имеет право установить стоимостной критерий самостоятельно

Предприятие приобрело б/у легковой автомобиль. Стоимость составляет 2000,00 грн без НДС. Предполагаемый срок полезного использования 3 года. В учетной политике предприятия прописано, что к основным средствам относятся объекты сроком службы более 1 года и стоимостью более 2500,00 грн б/ндс. Какой счет учета установить для данного ТС 105 "Транспортные средства" или 112 "Малоценные необоротные активы"?

В том, что касается налогового учета, то вы не имеете возможности изменить стоимостной критерий того, что считается основными средствами – они установлены ст. 14 НКУ. А вот в бухгалтерском учете такого стоимостного критерия действующим законодательством не установлено. А значит, предприятие имеет право установить его самостоятельно, в том числе, выбрать тот стоимостной критерий, который применяется к определению основных средств в налоговом учете (более 2500 грн. без НДС). 


 

Если первоначальная стоимость новоприобретенного автомобиля меньше, чем установленный стоимостной критерий, однако предполагается, что он будет использоваться предприятием самостоятельно, и срок его службы будет более одного года, то и в налоговом, и в бухгалтерском учете такой автомобиль будет отнесен в состав необоротных активов, но не в состав основных средств.  

Учет первоначальной стоимости такого автомобиля, с нашей точки зрения, должен вестись по дебету субсчета 112.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Виправлення помилки і трансфертне ціноутворення
    Чи має вплив на обрахунок обсягу операцій з контрагентом нерезидентом пов'язаною особою за 2023 рік операція, яка фактично була здійснена підприємством у 2022 році, але відображена в бухгалтерському обліку підприємства у 2023 році як виправлення помилки, через 441 субрахунок, відповідно до НП(С)БО 6?
    09.05.202421
  • Оприбуткування готівки при міжнародних перевезеннях пасажирів
    Підприємство здійснює міжнародні перевезення пасажирів, розрахунки проводяться із використанням квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю та відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, воно звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО. Як правильно оприбутковувати готівку за продані квитки в автобусах в касу підприємства?
    09.04.202415
  • Як відшкодувати витрати на конвертацію валют з особистої картки працівника?
    ТОВ – платник податку на прибуток на загальних підставах, оплачує рекламні послуги Фейсбук, які надає нерезидент. Відповідно до умов договору підприємству створено акаунт. Оплата послуг здійснюється з особистої картки працівника. Виписка по акаунту є актом наданих послуг і формується в гривні, а оплата в валюті. Як відшкодувати працівнику витрати на конвертацію валют?
    29.03.2024529
  • Як включити скоригований прибуток КІК за 2022 у декларацію за 2023 рік?
    Звітність з податку на прибуток резидента Дія Сіті (платник ПНВК) + КІК. Як відзвітувати по КІК за 2022 рік? Чи потрібно уточнювати декларацію на прибуток підприємства на загальних умовах за 2022 рік?
    06.03.202497
  • Компенсація невикористаної додаткової та щорічної відпусток при звільненні під час відпустки для догляду за дитиною
    Працівниця прийнята на роботу 01.05.2020 року. Після народження другої дитини 10.03.2021 р. має право на додаткову відпустку на дітей. З 01.09.2021 р. – у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. Звільняється за угодою сторін - 04.03.2024 р. Скільки днів компенсації основної та додаткової відпустки нарахувати? Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
    04.03.20249002