• Посилання скопійовано

Оплата субпідряднику через генпідрядника

Завод уклав договір на надання маркетингових послуг з ТОВ. Згідно з договором, послуги надає ТОВ та ПП (по 50% одне й інше). ТОВ виставило рахунок заводу на всю суму наданих послуг. Завод перерахував всі кошти ТОВ. Чи повинне ще й ПП виставляти рахунок заводу?

Найперше – потрібно дивитися норми конкретного договору. Очевидно, в даному випадку укладено договір послуг, укладення і виконання якого визначається згідно з ст. 901 – ст. 907 ЦКУ.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦКУ, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ст. 902 ЦКУ:

  • Виконавець повинен надати послугу особисто;
  • У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Тобто, за загальним правилом, якщо інше не встановлено договором, завод отримує послуги від ТОВ, тому між ними укладається акт приймання-передачі послуг і ТОВ на всю суму виписує рахунок на оплату, згідно з яким завод всю суму послуг перераховує ТОВ. Між заводом і ПП ніяких договірних відносин не виникає, оскільки ПП – це особа, яку залучає ТОВ за окремим договором між ПП і ТОВ для виконання роботи. Таким чином, оплачувати послуги ПП буде не завод, а ТОВ.

Завод безпосередньо ПП нічого не винен.

Причому, якщо ТОВ є платником ПДВ, а ПП - неплатником ПДВ, то ТОВ виставить заводу всю вартість послуг разом з ПДВ. А ПП виставить ТОВ свою частину послуг без ПДВ. Це ми навели загальне правило.

Але договором між заводом і ТОВ може передбачатися інший порядок оплати. Наприклад, завод повинен оплатити послуги окремо ТОВ і окремо ПП, згідно з виставленими ними рахунків. А акт може складатися тільки між заводом і ТОВ. Власне, варіанти тут можуть бути різні. Тому повторимося, потрібно дивитися норми конкретного договору. І з’ясовувати, хто, кому і що повинен виставляти, які акти, які рахунки, і куди і скільки платити.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Виправлення помилки і трансфертне ціноутворення
    Чи має вплив на обрахунок обсягу операцій з контрагентом нерезидентом пов'язаною особою за 2023 рік операція, яка фактично була здійснена підприємством у 2022 році, але відображена в бухгалтерському обліку підприємства у 2023 році як виправлення помилки, через 441 субрахунок, відповідно до НП(С)БО 6?
    09.05.202421
  • Оприбуткування готівки при міжнародних перевезеннях пасажирів
    Підприємство здійснює міжнародні перевезення пасажирів, розрахунки проводяться із використанням квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю та відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, воно звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО. Як правильно оприбутковувати готівку за продані квитки в автобусах в касу підприємства?
    09.04.202415
  • Як відшкодувати витрати на конвертацію валют з особистої картки працівника?
    ТОВ – платник податку на прибуток на загальних підставах, оплачує рекламні послуги Фейсбук, які надає нерезидент. Відповідно до умов договору підприємству створено акаунт. Оплата послуг здійснюється з особистої картки працівника. Виписка по акаунту є актом наданих послуг і формується в гривні, а оплата в валюті. Як відшкодувати працівнику витрати на конвертацію валют?
    29.03.2024529
  • Як включити скоригований прибуток КІК за 2022 у декларацію за 2023 рік?
    Звітність з податку на прибуток резидента Дія Сіті (платник ПНВК) + КІК. Як відзвітувати по КІК за 2022 рік? Чи потрібно уточнювати декларацію на прибуток підприємства на загальних умовах за 2022 рік?
    06.03.202497
  • Компенсація невикористаної додаткової та щорічної відпусток при звільненні під час відпустки для догляду за дитиною
    Працівниця прийнята на роботу 01.05.2020 року. Після народження другої дитини 10.03.2021 р. має право на додаткову відпустку на дітей. З 01.09.2021 р. – у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. Звільняється за угодою сторін - 04.03.2024 р. Скільки днів компенсації основної та додаткової відпустки нарахувати? Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
    04.03.20249002